Przejdź do treści
Parafia Kleosin
Parafia Kleosin
Przejdź do stopki

Duszpasterstwo Rodzin

Treść

 

ODPOWIEDZIALNY:                     O. MIECZYSŁAW SAGAN  SVD     TELEFON:  576 456 276

ILOŚĆ WSPÓLNOT:                       2 WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA DOMOWEGO

SPOTKANIA FORMACYJNE:         DWA RAZY W MIESIĄCU  -  USTALANE KAŻDORAZOWO

 

Domowy Kościół jest małżeńsko - rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło - Życie. Jego założycielem jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Członkami DK są małżeństwa sakramentalne, które wspólnie (mąż i żona) się angażują. Chodzi o to, aby wzajemnie sobie pomagać i dążyć do świętości razem ze współmałżonkiem.

W DK uczymy się wzrastać w wierze zbliżać się sercem coraz bardziej do Pana Boga i współmałżonka. Uczymy się być lepszym ojcem/matką i mężem/żoną, a przede wszystkim staramy się być lepszymi chrześcijaninami.

Dzięki wspólnocie DK poznajemy Pismo Św. Często zaczynamy dzień od przeczytania krótkiego fragmentu Pisma Św. Zauważyliśmy, że ten dzień przebiega wtedy spokojniej. Daje nam to siłę do przezwyciężania trudności dnia codziennego i wszelkich pokus.

Dzięki tej wspólnocie znaleźliśmy możliwość bycia bliżej Pana Boga, a dzięki temu również bliżej siebie nawzajem. Odzyskaliśmy większą radość życia i pokój w sercu. Kiedyś buntowaliśmy się z byle jakiego powodu. Teraz nauczyliśmy się ufać Panu Bogu bardziej, nauczyliśmy zgadzać się z Jego wolą, bo wiemy, że on wie co dla nas jest lepsze.

309576