XXXI Niedziela Zwykła

1. Pandemia nie odpuszcza, przypominamy o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych; noszenie maseczek w terenach zamkniętych, dezynfekcji rąk, a także zachęcamy do szczepień przeciw Covid-19
  2. 1 listopada, w poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, msze święte tak jak w niedzielę. W tym dniu o 12:00 w południe będzie msza święta na cmentarzu w Księżynie.W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny poprzez pobożne (modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Warunki uzyskania odpustu:
  • Wzbudzenie intencji jego otrzymania
  • Być w stanie łaski uświęcającej (spowiedź)
  • Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
  • Przyjąć w tym dniu Komunie Świętą
  • Odmówić „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga” na intencje Ojca Świętego
  • Nawiedzenie cmentarza
  1. W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy o wiernych zmarłych. Cały miesiąc listopad będziemy ich wspominać w wypominkach. Różaniec w ich intencji będzie prowadzony przez Koła Różańcowe naszej parafii o 17:25, kartki do wypominek można zabrać ze stolika z tyłu kościoła. Harmonogram odmawiania różańca dla kół jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  2. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W związku z remontem kaplicy w Domu Zakonnym, wszystki msze święte o 7 rano będą sprawowane w Kościele Parafialnym, także intencje mszy świętych listopadowych. Remont rozpocznie się 3 listopada.  Serdecznie zapraszamy!
  4. Została złożona ofiara na budowę naszego kościoła (witraże) w wysokości 5 tysięcy złotych. Ofiarodawca pragnie  pozostać anonimowy. Wielkie Bóg zapłać.
  5. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Białymstoku i Pieniężnie
  6. Odwiedziny chorych w tym miesiącu , w sobotę 6 listopada od godziny 9 rano.