Dowiedź się więcej o naszej patronce Świętej Teresie z Lisieux
O.Anthony Erragudi PDF Drukuj Email
O Parafii

o. Anthony Erragudi, SVD

Urodziłem się 8 lipca 1978 roku w Indiach w stanie Andhra Pradesh.
Rodzina moja posiada bardzo stary  rodowód. Wiele pokoleń wstecz moi dziadkowie ze strony ojca zaprosili misjonarzy katolickich na swoje ziemie, aby zbudowano tam kościół i w taki sposób  przyjęli chrześcijaństwo. Zbudowali kościół z czerwonej cegły. Stąd moje nazwisko - Erragudi: (erra – kolor czerwony, gudi – kościół). Dzisiaj istnieje także miejscowość o nazwie „Erragudi” w moim stanie.

Przodkowie ze strony ojca: Joseph i Mariamma byli rolnikami; mieli trzech synów i trzech zostało nauczycielami, to nie spodobało się mojemu dziadkowi, że jego synowie nie zostali rolnikami, w akcie odwetu, dziadek podarował cały majątek, ponad trzysta akrów  bardzo dobrej ziemi swoim przyjaciołom. Natomiast przodkowie ze strony mamy: Enoach i Prakasamma Neeli byli nauczycielami.

Moi rodzice Jojanna (Józef) i Meramma (Maryja) są emerytowanymi nauczycielami w szkole katolickiej. W rodzinie jest nas pięcioro: dwie siostry: Mariamma (Maryja) i Rejeenamma (Regina) oraz dwóch braci: Balaswamy (Bala = Dzieciątko, Swamy = Jezus) i Joseph Kumar (syn Józefa) i ja najmłodszy. Wszyscy z mojego rodzeństwa mają wykształcenie wyższe, założyli rodziny i posiadają dzieci.

Zdałem maturę mając 15 lat, i zaraz po tym,  w 1994  roku , wstąpiłem do Zgromadzenia Księży Werbistów w Indiach do niższego seminarium. Po ukończeniu dwuletniej szkoły ekonomicznej (college), rozpocząłem trwający jeden rok juniorat u Ojców Werbistów. Następny etap mojej edukacji to trzyletni licencjat z filologii angielskiej w Madrasie na uniwersytecie prowadzonym przez Ojców Jezuitów, gdzie też otrzymałem trzy złote medale za najlepsze wyniki w nauce.

W roku 2002 wstąpiłem do rocznego nowicjatu Ojców Werbistów gdzie złożyłem pierwsze śluby zakonne. Po ukończeniu dwuletnich studiów filozoficznych, zgłosiłem się na wyjazd do Polski w ramach werbistowskiego programu OTP (Overseas Training Programm).
Dnia 15 września 2004 roku, rozpocząłem moją przygodę misyjną w Polsce nauką języka polskiego na uniwersytecie w Poznaniu. Tam też miałem pierwszy kontakt z polska kuchnią, śniegiem, kulturą i współbraćmi z Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego.
Było dla mnie miłym zaskoczeniem, że po kursie językowym przedstawiono mi propozycje dalszych studiów teologicznych w Polsce, z radością z tej oferty skorzystałem.

Święcenia diakonatu otrzymałem w Pieniężnie z rąk księdza arcybiskupa metropolity warmińskiego, Edmunda Piszcza. Święceń kapłańskich naszej grupie udzielił 9 maja 2009 roku, ksiądz biskup Ladislaw Nemet, SVD, ordynariusz diecezji Zrenjanin w Serbii.
Moje pierwsze przeznaczenie duszpasterskie to praca na pozycji wikarego w werbistowskiej parafii pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Nysie.
Parafia w Kleosinie to moja druga placówka misyjna w służbie Bogu i ludziom. Dodam, że nie jest to mój pierwszy kontakt z Podlasiem, właśnie w tej wspólnocie odbywałem moją krótką praktykę diakońską przed święceniami kapłańskimi.
Teraz jako kapłan chciałbym jeszcze bardziej włączyć się w prace duszpasterską w ramach misyjnego charyzmatu Zgromadzenia Słowa Bożego.  Niech Bóg w Trójcy Jedyny nas wszystkich błogosławi. Szczęść Boże