Przejdź do treści
Parafia Kleosin
Parafia Kleosin
Przejdź do stopki

XIII Niedziela Zwykła 27 czerwiec 2021

Treść

  1. 3 lipca, w sobotę odbędzie się XXV Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu. Pielgrzymka rozpocznie się o 8:00 rano w Katedrze. Zapraszamy chętnych do uczestnictwa, szczególnie rodziny. Spotykamy się o 8:30 przed naszym kościołem, stąd wyruszymy na spotkanie głównej grupy, będziemy czekali na nich przy przystankach autobusowych przy nowych blokach ( przed lasem). Proszę zabrać ze sobą chustyze święta Teresą. W drodze powrotnej będzie czekał autokar aby przywieźć nas do Kleosina.
  2. Od 1 lipca wracamy do zwykłego porządku nabożeństw w naszym kościele, we wtorek ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającejpomocy, w czwartek od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
  3. Od 4 lipca nie będzie mszy świętej o 16:00. Plan niedzielnych mszy świętych jest następujący: 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00
  4. W okresie wakacyjnym, lipiec i sierpień kancelaria parafialna jest nieczynna. Wszystkie sprawy duszpasterskie załatwiamy po mszach świętych w zakrystii, w pilnych sprawach proszę się zgłaszać na furtę Domu Misyjnego.
  5. Decyzją Przełożonego Prowincjalnego, o. Alojzy Szczeponek SVD został przeniesiony do Domy Misyjnego św. Józefa w Górnej Grupie koło Grudziądza. Ojcu Alojzemu dziękujemy za krótki pobyt w naszej Wspólnocie iżyczymy dużo Bożego błogosławieństwa na nowej placówce misyjnej.
  6. Przez cały okres wakacyjny, lipiec i sierpień nie będzie sprawowana mszaświęta o 7:00 rano w kaplicy Domu Misyjnego w Kleosinie. Będzie jedna wspólna msza święta w kościele o 7:00 rano, przed mszą o 6:45 modlitwy brewiarzowe.
  7. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

     Jan Piotr Supiński                              Parafia Przemienienia Pańskiego, Zawady

     Roksana Agnieszka Walendziuk      Parafia Miłosierdzia Bożego, Jastrzębie Zdrój
     Zapowiedź: II

     Rafał Bielawiec                              Parafia Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Kleosin

     Patrycja Tyszuk                             Parafia Prawosławna Św. Piotra i Pawła, Wasilków

     Zapowiedź:  I

 Kto by wiedział o kanonicznych przeszkodach do tych małżeństw, proszony jest                      o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

28757