Jednorodzony Syn Boży stał się Synem Człowieczym, by synów ludzkich uczynić synami Bożymi. On, w ludzkim ciele sługa, w tym ciele służył tym, którzy są Jego sługami; czyni ich wolnymi, aby mogli oglądać Boga w postaci Bożej.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22 listopad 2020

• W związku z ograniczeniami co do ilości wiernych w kościele, aby parafianie mogli bezpieczniej uczestniczyć we mszy świętej wprowadzamy następujące zmiany:
  • Ważna informacja, różaniec w intencji wiernych zmarłych   polecanych w wypominkach będzie odmawiany zarówno o 16:00 jak i 18:00. Serdecznie zapraszamy!
    W niedziele wprowadzamy dwie msze święte dodatkowe, o 7:00 rano i o 16:00, plan mszy niedzielnych będzie następujący:
    07:00 górny kościół
    08:00 górny i dolny kościół
    10:00 górny i dolny kościół
    12:00 górny i dolny kościół
    16:00 górny kościół (msza z wypominkami)
    18:00 górny kościół (msza z wypominkami)
  • Proszę się zapoznać z nowym planem, bo jest to związane małą zmianą przyjętych intencji mszalnych, za niedogodność przepraszamy. Ten plan będzie obowiązywał do 29 listopada włącznie.

Pamiętaj, że wszystko to, co ci się przydarza dobrego czy złego, pochodzi od Boga, abyś z jednej strony nie wbijał się w pychę, a z drugiej nie tracił odwagi.
[św. Jan od Krzyża]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIII Niedziela Zwykła 15 listopad 2020

• Od soboty, 7 listopada rząd wprowadził nowe ograniczenia także w związku z ilością wiernych w kościołach. W związku z tym, aby parafianie mogli bezpieczniej uczestniczyć we mszy świętej wprowadzamy następujące zmiany:
    W ciągu tygodnia dodatkowa msza święta o 16:00 aby zmniejszyć ilość wiernych na mszy wieczornej o 18:00 Ważna informacja, różaniec w intencji wiernych zmarłych polecanych w wypominkach będzie odmawiany zarówno o 16:00 jak i 18:00. Serdecznie zapraszamy!
    W niedziele (od 15 listopada) wprowadzamy dwie msze święte dodatkowe, o 7:00 rano i o 16:00, plan mszy niedzielnych będzie następujący:
    07:00 górny kościół
    08:00 górny i dolny kościół
    10:00 górny i dolny kościół
    12:00 górny i dolny kościół
    16:00 górny kościół (msza z wypominkami)
    18:00 górny kościół (msza z wypominkami)