"Nowa wystawa u księży werbistów 12.06.2011

U księży werbistów w Kleosinie nowa egzotyczna wystawa. Tym razem misjonarze przywieźli wspaniałe tkaniny z Azji. Dziś można je było oglądać po raz pierwszy
To już ósma wystawa w Kleosinie. Za każdym razem oglądający mogą się tu spotkać z egzotyką krajów Afryki czy Azji, czyli miejsc, gdzie pracują księża werbiści.

W tym roku większość eksponatów pochodzi z Indonezji. - My nie przywiązujemy wagi do chociażby kolorystyki, co niezwykłe wyjątkowe w krajach misyjnych – mówi ks. Janusz Walerowski, proboszcz parafii w Kleosinie, werbista. A tę niezwykłą kolorystykę prezentują właśnie codzienne ubrania i szaty liturgiczne, wśród nich żółty ornat. Są tu również ozdoby, przedmioty codziennego użytku czy batikowe obrazy. - Sztuka, przedmioty codziennego użytku czy kultu mają przybliżyć nam atmosferę, klimat pracy, gdzie pracują nasi misjonarze – powiedział ks. Feliks Kubicz, przełożony domu księży werbistów w Kleosinie. Te eksponaty są tak cenne, bo są autentyczne. Najczęściej to pamiątki, które misjonarze dostali od swoich parafian.

Księża werbiści, którzy tę wystawę przygotowali, są misjonarzami. Pracują poza granicami Polski od ponad czterdziestu lat. Na co dzień głoszą prawdy ewangeliczne w odległych zakątkach świata, ale poprzez takie wystawy chcą uwrażliwić mieszkańców naszego na potrzeby misji. - To ciągłe przypomnienie, że kościół z natury jest misyjny, że nie możemy zamykać się tylko do swojej parafii, diecezji, a nawet do swojego kościoła - dajmy na to polskiego – powiedział ks. Janusz Walerowski.

Dzięki tej wystawie można wyruszyć w niezwykle egzotyczną podróż. Księża werbiści zapraszają codziennie. Wystawa będzie czynna przez rok."

Autor:Marta Pawłowska, Obiektyw

Zapraszamy do obejrzenia relacji telewizji TVP Białystok z wystawy (12:20 minuta)

http://www.tvp.pl/bialystok/informacje/obiektyw/wideo/12062011-godz-2145/4666436


Gość programu " Pod Twoją Obronę": Ks. Janusz Walerowski- proboszcz parafii w Kleosinie (13:16 minuta)

http://www.tvp.pl/bialystok/religijne/pod-twoja-obrone/wideo/19062011/4718052


Matka Boża namalowana na liściu


Przedmioty kultu i codziennego użytku


Stroje


O. Marian Żelazek SVD "Ojciec trędowatych"


Matka Teresa z Kalkuty


Przedmioty kultu i codziennego użytku

Nabożeństwa

Sprawdź godziny Mszy Świętych

Zobacz

Konto budowy Kościoła

Budujemy nowy Kościół Parafialny w Kleosinie.

Zobacz

Intencje parafialne

Poradnia małżeńska