Cytat Tygodnia:
Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy.
[ks. Jan Twardowski]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu 10 Grudzień 2017

• W naszym kościele Msze święte roratnie będą: w poniedziałki, środy i soboty o godzinie 6 rano.
  • 13 Grudnia (środa) spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - klasy VII; a 14 Grudnia (czwartek) - II gimnazjum. Spotkania rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00

Cytat Tygodnia:
Co to znaczy „czuwam”? To znaczy: staram się być człowiekiem sumienia. Że tego sumienia nie zagłuszam i nie zniekształcam. Nazywam po imieniu dobro i zło, a nie zamazuję. Wypracowuję w sobie dobro, a ze zła staram się poprawiać, przezwyciężając je w sobie.
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Adwentu 3 Grudzień 2017

• W naszym kościele msze święte roratnie będą: w poniedziałki, środy i soboty o godzinie 6 rano. Serdecznie zapraszamy.
  • W czwartek, 7 grudnia po Mszy św. wieczornej zbiórka Ministrantów. Obecność obowiązkowa.

Cytat Tygodnia:
Królestwo Boże może oznaczać samego Chrystusa. Jak jest On Zmartwychwstaniem, ponieważ w Nim wszyscy zmartwychwstaniemy, tak może On być również Królestwem Bożym, bo w Nim będziemy królować.
[św. Cyprian]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
26 listopad 2017

• Czas adwentu to okres radosnego przygotowania się do pamiątki Narodzin Jezusa Chrystusa. W naszym kościele msze święte roratnie będą w poniedziałki, środy i soboty o godzinie 6 rano. Bardzo serdecznie zapraszamy. Dla dzieci przygotowaliśmy obrazki do wklejania. Tematem przewodnim rorat w tym roku będzie postać świętego Józefa.
  • Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą w dniach: 15,16,17 grudnia (piątek, sobota i niedziela). Wygłosi je o. Andrzej Pietrzak SVD. Dokładny plan będzie podany później.

Cytat Tygodnia:
Pamiętaj, że wszystko to, co ci się przydarza dobrego czy złego, pochodzi od Boga, abyś z jednej strony nie wbijał się w pychę, a z drugiej nie tracił odwagi.
[św. Jan od Krzyża]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIII Niedziela Zwykła 19 listopad 2017

• W następną niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia Niedziela Zwykła przed Adwentem.
  • Przez cały listopad modlimy się za wiernych zmarłych polecanych w wypominkach, początek nabożeństwa, codziennie o 17:15

Cytat Tygodnia:
Gdy zamykasz drzwi twego umysłu, Chrystus pozostaje na zewnątrz. Wprawdzie zdołałby wejść, ale nieproszony nie chce się wdzierać, nie chce zmuszać niechętnych.
[św. Ambroży]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXII Niedziela Zwykła 12 listopad 2017

• W czwartek, 16 listopada, uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej. Msze święte o 7 rano i wieczorem o 18:00.

Cytat Tygodnia:
Bądź wdzięczny za trudne chwile - pozwalają Ci wzrastać. Bądź wdzięczny za swoje ograniczenia - dają Ci szanse na poprawę. Bądź wdzięczny za nowe wyzwanie - one budują Twoją siłę i charakter. Bądź wdzięczny za swoje błędy - przekazują Ci cenne lekcje…
[Autor nieznany]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXI Niedziela Zwykła 5 listopad 2017

• Przez cały listopad, o 17:15 w naszej parafii będzie odmawiany różaniec w intencji wiernych zmarłych polecanych w wypominkach. Różaniec odmawiają członkowie kół różańcowych, lista jest wywieszona na gablotce oraz na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.
  • W sobotę, 11 listopada Święto Niepodległości Polski, zapraszamy na mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny o 18:00, po mszy złożymy kwiaty i zapalimy znicze przed pomnikiem upamiętniających tych, którzy oddali swoje życie za Polskę.

Cytat Tygodnia:
Prawdziwa miłość polega na tym, że znosi się wszystkie wady bliźniego, nie dziwi się jego słabością i pokazuje się, że jest się zbudowanym jego najmniejszymi cnotami.
[św. Teresa z Lisieux]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX Niedziela Zwykła 29 październik 2017

• W środę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych, msze święte 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00
    Będzie też msza święta o 12 w południe w kaplicy cmentarnej w Księżynie a po niej procesja i nabożeństwo za zmarłych. Serdecznie zapraszamy!

Cytat Tygodnia:
Nie możemy być spokojni, gdy miliony naszych braci i sióstr żyje nieświadomych Bożej Miłości.
[Św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Misyjna 22 październik 2017

• W najbliższą sobotę Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • Za tydzień, w Niedziele 29 października, naszą parafie odwiedzą Przedstawiciele Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Taca z tej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium.

Cytat Tygodnia:
Istnieje nie tylko łaska sytości, ale i łaska głodu, bo ona przywraca nam uczucie wdzięczności za chleb.
[sł. Boży kard. Stefan Wyszyński]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII Niedziela Zwykła 15 październik 2017

• Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ojca Romana Czajkę, SVD. Ojciec Roman przez długie lata pracował w Rumunii i Mołdawii, ze względów zdrowotnych powrócił do Kraju, będzie nam pomagał w pracy duszpasterskiej na parafii i w domu zakonnym.
  • Na stolikach z tyłu kościoła znajdują się formularze na wypominki. Tradycyjnie w listopadzie będziemy polecać naszych zmarłych w modlitwie różańcowej, którą poprowadzą członkowie Kół Różańcowych w naszej parafii. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk wiernych zmarłych.