Cytat tygodnia:
Bóg nieustannie utrzymuje nas przy sobie – nasze „nic” przy swoim „wszystko”. Lepiej i właściwiej jest cierpieć z gorliwości o sprawę Bożą niż uzyskać pochwałę roztropności od nieprzyjaciół Boga i Kościoła.
[sł. Boży kard. Stefan Wyszyński]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkiego Postu 07. 03. 21

 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 16:00 i 17:30, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15
  Serdecznie zapraszamy.
 • W przyszłą niedziele, 14 marca, po mszy o 12:00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii. W czasie mszy poświęcenie świec. Zarówno msza święta jak i spotkanie odbędzie się w dolnym kościele.

Cytat tygodnia:
Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek – poznając Go i miłując – mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie.
[św. Jan Paweł II, Fides et ratio]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.21

 • W naszym kościele Droga Krzyżowa jest w każdy piątek o 16:00 i 17:30.
  Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedziele o 17:15.
  Bardzo serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa.
 • 19 marca w Uroczystszość świętego Józefa, zespół wokalny męski z naszej parafii wykona Akatyst ku czci świętego Józefa. Śpiew ten będzie wykonany po mszy świętej wieczornej. Mamy już kilku mężczyzn do śpiewu ale jeszcze potrzebujemy. Chętni proszę zgłaszać się albo do proboszcza albo do organisty. (Akatyst to forma śpiewanej poezji, hymnu ku czci świętych).

Cytat tygodnia:
Jeżeli pragniesz, by się zrodziła pobożność w twej duszy, wzrastała miłość i zapał do rzeczy Bożych, oczyść ją z wszelkiego pożądania, miłości własnej i wynoszenia się tak, by ci wszystko było obojętne. Bo jak chory, wyrzuciwszy zepsutą materię, natychmiast czuje się lepiej i wraca mu apetyt, tak i ty również, tak postępując, ozdrowiejesz w Bogu. Bez tego zaś, choćbyś wiele czynił, nie postąpisz w doskonałości.
[św. Jan od Krzyża]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.21

 • Wielki Post to okres pokutny w Kościele; Droga Krzyżowa w każdy piątek o 16:00 i 17:30. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedziele o 17:15. Bardzo serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa.
 • 19 marca w Uroczystszość świętego Józefa, zespół wokalny męski z naszej parafii wykona Akatyst ku czci świętego Józefa. Śpiew ten byłyby wykonany po mszy świętej wieczornej. Mamy już wielu mężczyzn do śpiewu ale jeszcze potrzebujemy. Chętni proszę zgłaszać się albo do proboszcza albo do organisty. Od soboty już zaczynają się próby. (Akatyst to forma śpiewanej poezji, hymnu ku czci świętych).

Cytat tygodnia:
Wszechmoc Boża wyraża się przede wszystkim w fakcie przebaczania i miłosierdzia, gdyż poprzez dobrowolne przebaczenie Pan chce okazać swoją najwyższą moc.
[św. Tomasz z Akwinu]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Zwykła 14. 01. 2021

 • W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, początek Wielkiego Postu. To czas pokuty i nawrócenia. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Plan mszy świętych na ten dzień: 7:00, 10:00, 16:00 i 18:00, na każdej mszy obrzęd posypania głów popiołem.
 • Wielki Post to okres pokutny w Kościele; Droga Krzyżowa w każdy piątek o 16:00 i 17:30. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedziele o 17:15. Bardzo serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa.

Cytat tygodnia:
Choroba pozwala poznać słodycz zdrowia, zło – dobra, głód – sytości, zmęczenie – wypoczynku.
[Heraklit z Efezu]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Zwykła 7.01.2021

 • W czwartek, 11 lutego liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, to także Światowy Dzień Chorego. Z racji pandemii w tym roku nie będzie namaszczenia chorych w kościele.
 • Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy złożyli w ostatnim miesiącu ofiary na budowę naszego kościoła. Pomimo pandemii, sytuacja finansowa parafii jest stabilna. W tym roku planujemy dodać dwa kolejne witraże: Święta Rodzina i św. Jan Paweł II. Następne witraże zgodnie z sugestią księdza Arcybiskupa Tadeusza, będą miały wizerunki wielkich świętych misjonarzy Kościoła Katolickiego.
 • W okresie Wielkiego Postu, będziemy gościli w naszej parafii diakona Godfred Koranteng SVD. Diakon Godfred pochodzi z Ghany, Zachodnia Afryka, i będzie miał w naszej parafii praktykę duszpasterska, od Środy Popielcowej do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Cytat tygodnia:
Ogromnie potrzebna jest ta modlitwa, ta wielka i nieustanna modlitwa Kościoła: żarliwa, pokorna i wytrwała. Ona jest pierwszym frontem, na którym przesila się dobro i zło w naszym świecie. Ona toruje drogę dobru i służy przezwyciężaniu zła. Ona uprasza łaskę Bożą i miłosierdzie dla świata. Ona dźwiga ludzi do tej godności, jaką nadał im Syn Boży, gdy zjednoczeni z Nim powtarzają: Ojcze nasz…
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Zwykła 31.01.2021

 • 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej.
  Plan mszy świętych jest następujący: 7:00, 10:00, 16:00 i 18:00
  Na każdej mszy świętej błogosławieństwo gromnic.
  Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników.
  Taca z tego dnia jest przeznaczona na zakony klauzurowe.
 • W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca, po mszy świętej wieczornej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Cytat tygodnia:
Nikt nie może uchylić się od obowiązku codziennego poszukiwania drogi, na której Bóg sam wychodzi mu na spotkanie. Zastanawiajcie się poważnie nad waszym powołaniem i bądźcie gotowi odpowiedzieć Bogu, który wzywa, byście zajęli miejsce przygotowane od wieków dla was.
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Zwykła 24 styczeń 2021

 • Decyzją Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego w roku 2021 nie będzie udzielany sakrament bierzmowania. Według nowych wytycznych udzielanie sakramentu bierzmowania będzie miało miejsce w I klasie szkoły średniej. Dokładniejszy harmonogram przygotowań zostanie ogłoszony w maju 2021 roku. Wszystko to jest spowodowane z ograniczeniami i obostrzeniami związanymi z COVID-19.
 • Msza święta w intencji wiernych zmarłych polecanych w tym miesiącu będzie 30 stycznia o 18:00, prosimy o zgłaszanie imion wiernych zmarłych.

Cytat tygodnia:
W wątpliwościach na temat powołania powiedz samemu sobie: gdybym znajdował się teraz na progu śmierci, co pragnąłbym uczynić? W jakim stanie chciałbym przeżyć moje życie, aby zbawić moją duszę i czynić dobro?
[św. Jan Bosko]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Zwykła 17 styczeń 2021

 • Przypominamy o dodatkowych mszach świętych z racji pandemii: 7:00 i 16:00, trzecia intencja o 10:00 i 12:00 jest sprawowana w dolnym kościele.
 • Na budowę kościoła, (kolędę) zostało złożone 950 złotych, serdeczne Bóg zapłać.
 • W następną niedzielę, 24 stycznia, puszka na ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji.

Cytat tygodnia:
Kiedy Kościół chrzci, Chrystus chrzci, kiedy Kościół rozgrzesza, Chrystus rozgrzesza, kiedy Kościół sprawuje Eucharystię, Chrystus ją sprawuje. Wszystkie sakramenty są działaniem Chrystusa, działaniem Boga w Chrystusie. Naprawdę trudno mówić o milczeniu Boga. Można tylko mówić o woli zagłuszania głosu Boga.
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Chrztu Pańskiego 10 styczeń 2021

 • Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego w Kościele. Rozpoczynamy Okres Zwykły, cykl czytań niedzielnych Rok B, cykl czytań w dni powszednie I
 • 15 stycznia przypada liturgiczne wspomnienie św. Arnolda Janssena, założyciela Zgromadzenia Słowa Bożego, Księży Werbistów. Zapraszamy na uroczystą mszę świętą o 18:00, tu w naszym kościele.

Cytat tygodnia:
Wiara jest koroną godności człowieka. Niesłychanie trudno odzyskać straconą koronę i umieścić ją ponownie na głowie.
[sł. Boży kard. Stefan Wyszyński]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 3 styczeń 2021

 • W środę, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, znane popularnie jako Trzech Króli. Na każdej mszy poświęcenie kredy. Msze święte tak jak w niedzielę: 7:00, 8:00, 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00
 • Także 6 stycznia przypada 8 rocznica śmierci o. Janusza Walerowskiego SVD, pierwszego proboszcza parafii. Po mszy świętej o 10:00 złożymy kwiaty na grobie o. Janusza i odmówimy dziesiątkę różańca. Zapraszamy!

Nabożeństwa

Sprawdź godziny Mszy Świętych

Zobacz

Konto budowy Kościoła

Budujemy nowy Kościół Parafialny w Kleosinie.

Zobacz

Intencje parafialne

Poradnia małżeńska