Cytat Tygodnia:
Eucharystia jest naszym chlebem codziennym. Zaletą tego Bożego pokarmu jest siła jedności. Jednoczy nas z Ciałem Zbawiciela i czyni nas Jego członkami, abyśmy mogli stać się tym, co przyjmujemy.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XX Niedziela Zwykła 19 sierpień 2018

• W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  • Msza święta w intencji zmarłych polecanych w sierpniu będzie 25 sierpnia, w sobotę o 18:00 Prosimy o zgłaszanie imion wiernych zmarłych.
  • Zapraszamy na kolejne skupienie dla chętnych parafian, 25 sierpnia w sobotę o 10:00
    Poprowadzi je o. Roman Czajka SVD

Cytat Tygodnia:
Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii. Czy Jego miłość obmyśliła coś jeszcze piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On. Dawajmy siebie samych.
[św. Albert Chmielowski]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIX Niedziela Zwykła 12 sierpień 2018

• W środę, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Boskiej Zielnej. Msze święte tak jak w niedzielę, na każdej mszy poświęcenie plonów i kwiatów.
  • Także 15 sierpnia zbiórka do puszek na archidiecezjalne „Radio I”

Cytat Tygodnia:
Choroba pozwala poznać słodycz zdrowia, zło – dobra, głód – sytości, zmęczenie – wypoczynku.
[Heraklit z Efezu]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVIII Niedziela Zwykła 5 sierpień 2018

• Miesiąc sierpień jest tradycyjnie czasem trzeźwości, zachęcamy do ograniczenia lub powstrzymania się od spożywania alkoholu w sierpniu.
  • W tym tygodniu przypada święto:
    6 sierpnia Przemienienia Pańskiego
    9 sierpnia św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyta Stein)
    10 sierpnia św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika

Dziel z in­ny­mi swój chleb, a le­piej będzie ci smakował.
[Phil Bosmans]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVII Niedziela Zwykła 29 lipiec 2018

• W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi przed mszą rano i wieczorem. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Cytat Tygodnia:
Jezus jest odpocznieniem świętych i zaciszem wieczności. Jego dziełem dobroczynnym jest to, że odrywa ludzi od świata, a łączy ich z Bogiem.
[św. Leon Wielki]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVI Niedziela Zwykła 22 lipiec 2018

• W środę, 25 lipca święto św. Jakuba Apostoła, a w czwartek, 26 lipca, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Msze jak w zwykły dzień.
  • Msza święta w intencji wiernych zmarłych polecanych w lipcu będzie w sobotę 28 lipca o 18:00 Prosimy zgłaszać imiona wiernych zmarłych.
  • Zapraszamy na kolejny dzień skupienia, 28 lipca w sobotę. Temat: „Jak zostać świętym?”. Spotkanie poprowadzi o. Roman Czajka SVD.

Cytat Tygodnia:
Ten, kto nie ma miłości, nie powinien głosić cudownych prawd boskich. Ponieważ ten, kto chce je godnie głosić, musi mieć w sobie wielką miłość do bliźniego.
[św. Albert Wielki]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XV Niedziela Zwykła 15 lipiec 2018

• W niedziele 22 lipca, z racji świętego Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej mszy świętej błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów. Przy okazji można złożyć drobną ofiarę na środki transportu dla misjonarzy.
  • W okresie wakacyjnym, lipiec i sierpień, sprawy kancelaryjne załatwiamy po msza świętych w zakrystii. W pilnych sprawach proszę zgłaszać się na furtę Domu Misyjnego.

Zapraszamy małżeństwa, które pragną pogłębić swoją formację osobową i religijną we wspólnocie Domowy Kościół.
(Drugi Krąg przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus)
Wspólny cel stanowi rdzeń każdej miłości, która to poprawia więź małżonków.
Chętnych prosimy o zgłaszanie się do:
o. Mieczysław Sagan, SVD (tel. 792 041 373

Cytat Tygodnia:
Wiara daje nam poznać to, czego nie można zobaczyć. To, co widać, nie jest już przedmiotem wiary, lecz wiedzy. My umysłem przyjmujemy Tego, którego nie zobaczyliśmy zmysłami.
[św. Grzegorz Wielki]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIV Niedziela Zwykła 8 lipiec 2018

• Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za trud wędrówki do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu. Panu Wiesławowi i Teresie za przywiezienie pielgrzymów z powrotem do Kleosina.
  • Przypominamy o nabożeństwach w naszym kościele, w sposób szczególny zapraszamy co czwartek na godzinną adoracje Najświętszego Sakramentu, o 17:00

Cytat Tygodnia:
Człowiek bez wiary jest jak podróżnik bez celu, jak ktoś, kto walczy bez nadziei na zwycięstwo.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIII Niedziela Zwykła 1 lipiec 2018

• W lipcu wracamy do zwykłych nabożeństw w naszym kościele:
    Wtorek nabożeństwo do świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
    Środa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    Piątek po mszy koronka do Bożego Miłosierdzia
    Gorąco zapraszamy!
  • W okresie wakacyjnym nie ma mszy świętej o 7 rano w Domu Zakonnym. Ojcowie i bracia dołączają się do mszy w kościele parafialnym. Codziennie brewiarz w kościele o 6:45
  • 7 lipca w sobotę, odbędzie się XXII Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu. Rozpocznie się ona o 8 rano przed katedrą, my dołączamy się przy rondzie. Zbiórka przy kościele w Kleosinie o 8:15 Proszę zabrać ze sobą chusty ze św. Tereską. Po pielgrzymce będzie podstawiony autokar, aby zabrać strudzonych pielgrzymów z powrotem do Kleosina.

Cytat Tygodnia:
Człowiek rodzi się, kocha i umiera nie na próbę.
[św.Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII Niedziela Zwykła 24 czerwiec 2018

• W piątek, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o 7 rano i wieczorem o 18:00 W tym dniu jest zbierana taca na Stolice Apostolską. Z racji uroczystości w tym dniu nie ma postu.
  • Msza święta w intencji wiernych zmarłych polecanych w czerwcu będzie w sobotę 30 czerwca o 18:00 Prosimy o zgłaszanie imion wiernych zmarłych.