Cytat tygodnia:
Poznanie Boga miłości miłosiernej jest niewyczerpalnym źródłem nawrócenia. Ci, którzy takiego Boga poznali, nie mogą żyć inaczej, jak stale nawracając się.
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI Niedziela Zwykła 27 wrzesień 2020

 • 1 października, w czwartek odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Mszy świętej o 18:00 będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Metropolita Białostocki Tadeusz Wojda. W czasie mszy świętej zostanie udzielony sakrament bierzmowania.
 • W ramach duchowego przygotowania do odpustu, dzień wcześniej, to jest 30 września (środa) całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po mszy świętej o 7 rano, zakończenie o 17:00. Gorąco zachęcam wszystkich, aby znaleźć czas na modlitwę w tym dniu. Będziemy dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski i prosić o Jego dalsze błogosławieństwo. W sposób szczególny proszę Koła Różańcowe naszej parafii, służbę liturgiczną, młodzież przygotowującą się do bierzmowania o udział w tej adoracji. Niech to będzie dla nas czas łaski i podziękowania Bogu za orędownictwo naszej patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Cytat tygodnia:
Dobra tymczasowe satysfakcjonują jedynie tych, którzy nigdy nie zaznali nawet pragnienia dóbr wiecznych.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXV Niedziela Zwykła 20 wrzesień 2020

 • Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie młodzieży przed Bierzmowaniem. Prosimy aby uczestniczyli w tej próbie również świadkowie Bierzmowania.
 • Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej pod tytułem: „Dzieci z Lamahora” w Indonezji w obiektywie o. Andrzeja Danilewicza SVD.

Istnieją dwa rodzaje jałmużny: dawanie i przebaczanie. Dawanie tego, co dobrego zdobyłeś; przebaczanie tego, co wycierpiałeś.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIV Niedziela Zwykła 13 wrzesień 2020

 • W trzecim tygodniu września modlimy się za dzieci i młodzież aby mając mocno wierzących rodziców i wychowawców, wzrastali w łasce u Boga i dobrze przygotowali się do dorosłego życia.
 • W tym tygodniu w poniedziałek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; a w piątek 18 września Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży i Polski. Msze Święte w tych dniach będą o 7:00 rano i wieczorem o 18:00. Zapraszamy!

Cytat tygodnia:
Pan Bóg pragnie, aby w modlitwach wyrażało się nasze pragnienie, abyśmy stali się zdolni do przyjęcia tego, czym nas pragnie obdarzyć.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII Niedziela Zwykła 6 wrzesień 2020

 • Jak już było ogłaszane, w tym roku z racji pandemii nie jest organizowana pielgrzymka do Krypna. Zachęcamy wiernych do indywidulanego odwiedzenie tego sanktuarium.
 • 8 września, we wtorek przypada święto Narodzenia NMP. Msze święte o 7 rano i wieczorem o 18:00. Zapraszamy!

Cytat tygodnia:
Słowo usłyszane było zasiewem naszych serc, a czyn jest jego owocowaniem. To wam mówię, ukochani bracia, upominając was; albowiem na próżno przychodzi się do kościoła, jeżeli słyszy się tam tak wielkie rzeczy, a według nich się nie postępuje.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII Niedziela Zwykła 30 sierpień 2020

 • Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 1 października, (czwartek) w dzień odpustu parafialnego o 18:00. Sakramentu udzieli ksiądz Arcybiskup Metropolita Białostocki Tadeusz Wojda.
  Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z rodzicami w przyszłą niedzielę, 6 września po mszy świętej o 12:00. Obecność obowiązkowa!!!
 • W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca, po mszy świętej wieczornej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź przed mszą ranna i wieczorną.
 • Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na pomoc ofiarom wybuchu w Bejrucie.

Cytat tygodnia:
Boże, daj mi siłę, abym mógł zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego chcesz.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXI Niedziela Zwykła 23 sierpień 2020

 • Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 1 października, (czwartek) w dzień odpustu parafialnego o 18:00. Sakramentu udzieli ksiądz Arcybiskup Metropolita Białostocki Tadeusz Wojda.
 • W tym roku z powodu epidemii nie odbędzie się tradycyjna pielgrzymka do Krypna. Zachęcamy wiernych do indywidulnego odwiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Msze święte dla pielgrzymów będą 5 września o 16:00 i 18:00

Cytat tygodnia:
Rozumiej, abyś mógł wierzyć, wierz, abyś mógł rozumieć.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XX Niedziela Zwykła 16 sierpień 2020

 • Bardzo prosimy o stosowanie się do zaleceń sanitarnych i zakrywanie twarzy w czasie mszy świętej. Chodzi o nasze dobro wspólne.
 • W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wybuchu w Bejrucie.

Cytat tygodnia:
Zapłatą za naszą wiarę będzie to, że będziemy to oglądali, w co wierzyliśmy.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIX Niedziela Zwykła 9 sierpień 2020

 • Cieszymy się że wirus Covid-19 nas omija, ale bardzo prosimy o stosowanie się do zaleceń sanitarnych i zakrywanie twarzy w czasie mszy świętej. Chodzi o nasze dobro wspólne.
 • W sobotę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Msze święte tak jak w niedziele, na każdej mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów. Także w tym dniu zbiórka do puszek na Archidiecezjalne „Radio-I”

Cytat tygodnia:
Eucharystia jest naszym chlebem codziennym. Zaletą tego Bożego pokarmu jest siła jedności. Jednoczy nas z Ciałem Zbawiciela i czyni nas Jego członkami, abyśmy mogli stać się tym, co przyjmujemy.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVIII Niedziela Zwykła 2 sierpień 2020

 • Sierpień to miesiąc trzeźwości, zachęcamy do abstynencji lub wstrzemięźliwości od alkoholu.
 • W czwartek, 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego, msze o 7 rano i wieczorem o 18:00

Cytat tygodnia:
Wszyscy powinniśmy dopomagać sobie wzajemnie, aby w królestwie niebios zabłysnąć jak synowie światła, a zdobywać je trzeba czystą wiarą i dobrymi czynami.
[św. Leon Wielki]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVII Niedziela Zwykła 26 lipiec 2020

 • Sierpień to miesiąc trzeźwości, zachęcamy do abstynencji lub wstrzemięźliwości od alkoholu, w duchu wynagrodzenia za tych, którzy nadużywają trunków.
 • Została złożona anonimowo ofiara na kościół (witraże) w wysokości 1000 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

Zapowiedzi wydarzeń

Nabożeństwa

Sprawdź godziny Mszy Świętych

Zobacz

Konto budowy Kościoła

Budujemy nowy Kościół Parafialny w Kleosinie.

Zobacz

Intencje parafialne

Poradnia małżeńska