W sprawach koniecznych jedność, w sprawach wątpliwych wolność, we wszystkich miłość.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Zwykła 26 styczeń 2020

• Dzisiejszą niedzielą kończymy odwiedziny kolędowe w naszej parafii. W imieniu duszpasterzy bardzo serdecznie dziękujemy za serdeczne przyjęcie, podlaską gościnność oraz złożone ofiary. Wielkie Bóg zapłać!
  • Od jutra wracamy do zwykłego porządku mszy świętych i nabożeństw w naszej parafii. Msza rano i wieczorem, nabożeństwa: wtorek do św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek godzinna adoracja, w piątek po mszy koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy!

Wierzyć znaczy nie tylko wznosić oczy do Boga i uwielbiać Go; trzeba jeszcze umieć patrzeć na ziemię ludzkimi oczami Chrystusa.
[Michel Quoist]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Zwykła 19 styczeń 2020

• Dzisiaj przypadają imieniny księdza biskupa Henryka Ciereszko, polecajmy go Panu Bogu w naszych modlitwach.
  • Plan kolędy na ten tydzień:
    Niedziela 19 styczeń Żeromskiego (1 kapłan)
    Kraszewskiego Blok 1 (1 kapłan)
    Poniedziałek 20 styczeń O. Walerowskiego Blok 19 (2 kapłanów)
    Kraszewskiego Blok 4 (1 kapłan)
    Wtorek 21 styczeń O. Walerowskiego Blok 25 (2 kapłanów)
    Kraszewskiego Blok 6 (1 kapłan)
    Kraszewskiego Blok 14 (1 kapłan)
    Środa 22 styczeń Kraszewskiego Blok 8 (2 kapłanów)
    Kraszewskiego Blok 2 C (2 kapłanów)

Kiedy Kościół chrzci, Chrystus chrzci, kiedy Kościół rozgrzesza, Chrystus rozgrzesza, kiedy Kościół sprawuje Eucharystię, Chrystus ją sprawuje. Wszystkie sakramenty są działaniem Chrystusa, działaniem Boga w Chrystusie. Naprawdę trudno mówić o milczeniu Boga. Można tylko mówić o woli zagłuszania głosu Boga.
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Chrztu Pańskiego 12 styczeń 2020

• Dzisiejszym świętem Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie dekoracja świąteczna w naszym kościele pozostanie do 2 lutego.
  • W środę, 15 stycznia przypada uroczystość św. Arnolda Janssena, założyciela Zgromadzenia Słowa Bożego, SVD. Bardzo serdecznie zapraszamy na świętowanie w naszym kościele parafialnym:
    17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach misyjnych Kościoła.
    18:00 Uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Henryka Ciereszko.

Przebudź się, człowiecze: dla ciebie Bóg stał się człowiekiem.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim 5 styczeń 2020

• Z racji kolędy w zwykłe dni nie będzie mszy świętej wieczornej, będzie tylko msza o 7:00 rano.
  • Dane statyczne naszej parafii za rok 2019
    Chrzty 77
    Śluby 19
    Pogrzeby 16
    Dzieci do I Komunii 51
    Liczba bierzmowanych 71

Chrześcijanie, jeżeli pragniecie podźwignąć ludzkość, odnówcie najpierw rodziny! Odnówcie w swoich duszach, sprowadźcie do swoich domów i postawcie przed swoimi oczyma zagubiony obraz Boga. Obraz ten, przechodząc z naszych dusz na dusze waszych dzieci, naznaczy je wobec nieba i ziemi pieczęcią prawdziwej wielkości.
[ks. Jan Berthier]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa 29 grudzień 2019

• W środę, 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, (Nowy Rok). Msze święte tak jak w niedzielę: 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00
  • We wtorek 31 grudnia zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne z okazji zakończenia Starego Roku, po mszy świętej o 18:00

"Bóg się rodzi moc truchleje" będziemy śpiewać w nadchodzące dni Narodzenia Pańskiego.
W imieniu Wszystkich duszpasterzy naszej Parafii życzymy naszym Parafianom i gościom,
aby moce ciemności, chaosu i niezgody ustąpiły Bogu światła, harmonii i pokoju.

Aby przez radość i miłość Jezus był obecny w naszych rodzinach i wspólnotach.
Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie.

Niechaj magia świąt zjedna Wszystkich.......
Radosnych świąt Narodzenia Pańskiego oraz obfitości Łask Bożych w Nowym Roku Pańskim 2020.
Szczęść Boże!

Ojcostwo jest to odpowiedzialność za życie naprzód poczęte w łonie kobiety, potem wydane na świat, aby w nim objawił się nowy człowiek, który jest krwią z własnej krwi i ciałem z ciała. Bóg, który mówi, nie opuszczaj kobiety, małżonki, mówi równocześnie, przyjmij życie w niej poczęte.
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu 22 grudzień 2019

• Zapraszamy na ostatnią w tym roku mszę roratnią, 23 grudnia w poniedziałek o 6:00 rano.
  • We wtorek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia, gorąco zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej; modlitwa, kolęda, postne dania, bez alkoholu. Niech to będzie rzeczywiste spotkanie z Jezusem w pokoju i radości.

Cierpliwość jest konieczna, aby pokonać świat, zapewnić sobie zwycięstwo i wejść do raju.
[św. Jan Bosko]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu 15 grudzień 2019

• Od 17 grudnia rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego, na każdej mszy będziemy śpiewać nowennę przed Narodzeniem Pańskim.
  • Ofiarę na budowanie Kościoła złożyli członkowie Koła Matki Boskiej Częstochowskiej w wysokości 1500 zł. Serdecznie Bóg zapłać!

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego, wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.[Łk 3,4.6]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu 8 grudzień 2019

• W tym tygodniu odbędą się rekolekcje adwentowe. Plan jest następujący:
    Piątek 13 grudnia: 7:00, 16:00 i 18:00
    Sobota 14 grudnia: 6:00, 10:00, 16:00 i 18:00
    Niedziela 15 grudnia: 8:00. 10:00, 12:00 i 18:00
    Rekolekcje wygłosi o. Artur Chludziński SVD, okazja do spowiedzi przed każdą mszą świętą.
  • Opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej, 15 grudnia po mszy świętej wieczornej, w Domu Misyjnym. Serdecznie zapraszamy.