Poznanie Boga miłości miłosiernej jest niewyczerpalnym źródłem nawrócenia. Ci, którzy takiego Boga poznali, nie mogą żyć inaczej, jak stale nawracając się.
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI Niedziela Zwykła 27 wrzesień 2020

• 1 października, w czwartek odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Mszy świętej o 18:00 będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Metropolita Białostocki Tadeusz Wojda. W czasie mszy świętej zostanie udzielony sakrament bierzmowania.
  • W ramach duchowego przygotowania do odpustu, dzień wcześniej, to jest 30 września (środa) całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po mszy świętej o 7 rano, zakończenie o 17:00. Gorąco zachęcam wszystkich, aby znaleźć czas na modlitwę w tym dniu. Będziemy dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski i prosić o Jego dalsze błogosławieństwo. W sposób szczególny proszę Koła Różańcowe naszej parafii, służbę liturgiczną, młodzież przygotowującą się do bierzmowania o udział w tej adoracji. Niech to będzie dla nas czas łaski i podziękowania Bogu za orędownictwo naszej patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Dobra tymczasowe satysfakcjonują jedynie tych, którzy nigdy nie zaznali nawet pragnienia dóbr wiecznych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXV Niedziela Zwykła 20 wrzesień 2020

• Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie młodzieży przed Bierzmowaniem. Prosimy aby uczestniczyli w tej próbie również świadkowie Bierzmowania.
  • Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej pod tytułem: „Dzieci z Lamahora” w Indonezji w obiektywie o. Andrzeja Danilewicza SVD.

Istnieją dwa rodzaje jałmużny: dawanie i przebaczanie. Dawanie tego, co dobrego zdobyłeś; przebaczanie tego, co wycierpiałeś.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIV Niedziela Zwykła 13 wrzesień 2020

• W trzecim tygodniu września modlimy się za dzieci i młodzież aby mając mocno wierzących rodziców i wychowawców, wzrastali w łasce u Boga i dobrze przygotowali się do dorosłego życia.
  • W tym tygodniu w poniedziałek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; a w piątek 18 września Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży i Polski. Msze Święte w tych dniach będą o 7:00 rano i wieczorem o 18:00. Zapraszamy!

Pan Bóg pragnie, aby w modlitwach wyrażało się nasze pragnienie, abyśmy stali się zdolni do przyjęcia tego, czym nas pragnie obdarzyć.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII Niedziela Zwykła 6 wrzesień 2020

• Jak już było ogłaszane, w tym roku z racji pandemii nie jest organizowana pielgrzymka do Krypna. Zachęcamy wiernych do indywidulanego odwiedzenie tego sanktuarium.
  • 8 września, we wtorek przypada święto Narodzenia NMP. Msze święte o 7 rano i wieczorem o 18:00. Zapraszamy!

Słowo usłyszane było zasiewem naszych serc, a czyn jest jego owocowaniem. To wam mówię, ukochani bracia, upominając was; albowiem na próżno przychodzi się do kościoła, jeżeli słyszy się tam tak wielkie rzeczy, a według nich się nie postępuje.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII Niedziela Zwykła 30 sierpień 2020

• Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 1 października, (czwartek) w dzień odpustu parafialnego o 18:00. Sakramentu udzieli ksiądz Arcybiskup Metropolita Białostocki Tadeusz Wojda.
    Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z rodzicami w przyszłą niedzielę, 6 września po mszy świętej o 12:00. Obecność obowiązkowa!!!
  • W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca, po mszy świętej wieczornej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź przed mszą ranna i wieczorną.
  • Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na pomoc ofiarom wybuchu w Bejrucie.

Boże, daj mi siłę, abym mógł zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego chcesz.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXI Niedziela Zwykła 23 sierpień 2020

• W tym roku z powodu epidemii nie odbędzie się tradycyjna pielgrzymka do Krypna. Zachęcamy wiernych do indywidulnego odwiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Msze święte dla pielgrzymów będą 5 września o 16:00 i 18:00

Rozumiej, abyś mógł wierzyć, wierz, abyś mógł rozumieć.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XX Niedziela Zwykła 16 sierpień 2020

• Bardzo prosimy o stosowanie się do zaleceń sanitarnych i zakrywanie twarzy w czasie mszy świętej. Chodzi o nasze dobro wspólne.
  • W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wybuchu w Bejrucie.

Zapłatą za naszą wiarę będzie to, że będziemy to oglądali, w co wierzyliśmy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIX Niedziela Zwykła 9 sierpień 2020

• Cieszymy się że wirus Covid-19 nas omija, ale bardzo prosimy o stosowanie się do zaleceń sanitarnych i zakrywanie twarzy w czasie mszy świętej. Chodzi o nasze dobro wspólne.
  • W sobotę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Msze święte tak jak w niedziele, na każdej mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów. Także w tym dniu zbiórka do puszek na Archidiecezjalne „Radio-I”

Eucharystia jest naszym chlebem codziennym. Zaletą tego Bożego pokarmu jest siła jedności. Jednoczy nas z Ciałem Zbawiciela i czyni nas Jego członkami, abyśmy mogli stać się tym, co przyjmujemy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVIII Niedziela Zwykła 2 sierpień 2020

• Sierpień to miesiąc trzeźwości, zachęcamy do abstynencji lub wstrzemięźliwości od alkoholu.
  • W czwartek, 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego, msze o 7 rano i wieczorem o 18:00

Wszyscy powinniśmy dopomagać sobie wzajemnie, aby w królestwie niebios zabłysnąć jak synowie światła, a zdobywać je trzeba czystą wiarą i dobrymi czynami.
[św. Leon Wielki]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVII Niedziela Zwykła 26 lipiec 2020

• Sierpień to miesiąc trzeźwości, zachęcamy do abstynencji lub wstrzemięźliwości od alkoholu, w duchu wynagrodzenia za tych, którzy nadużywają trunków.
  • Została złożona anonimowo ofiara na kościół (witraże) w wysokości 1000 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

Zapowiedzi wydarzeń