Chrystus zwycięża zło i śmierć! To radosne orędzie rozbrzmiewa w tych dniach w sercu Kościoła. Zwyciężywszy śmierć, Chrystus obdarza nieskończonym życiem tych, którzy Go przyjmują i wierzą w Niego. Jego śmierć i zmartwychwstanie stanowią zatem fundament wiary Kościoła.
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21 kwiecień 2019

• Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez osiem dni (oktawa), gorąco zachęcamy do udziału we mszy świętej w poszczególne dni.
  • Jutro poniedziałek Wielkanocny, msze święte tak jak w niedzielę: 8:00,10:00,12:00 i 18:00
  • Bardzo dziękujemy za włączenie się celebracje Triduum Paschalnego; Straży Pożarnej, Ministrantom, Harcerzom, Chórowi Parafialnemu, tym wszystkim, którzy ofiarowali swoją pomoc, aby nasze świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego było ku chwale Boga a dla nas owocne. Serdeczne Bóg zapłać.

Z okazji Świat Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Naszym parafianom i gościom, aby Chrystus Zmartwychwstały był zawsze Waszą siłą, Waszą nadzieją, Waszą wiarą i Waszym życiem. Niech Zmartwychwstały Jezus umocni Was w świętości. Miłością i nadzieją napełni Wasze serca. Niech utwierdza Waszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Oby w Waszych sercach zawsze był widoczny blask nadziei Zmartwychwstania. Niech Święta Wielkanocne będą duchowo piękne i radosne.

Błogosławionych Świat życzą: Duszpasterze

Tylko krzyże dadzą pewność w dniu sądu. Kiedy nadejdzie ten dzień, jakże będziemy szczęśliwi z powodu naszego bólu, dumni z naszych upokorzeń i bogaci w nasze ofiary.
[św. Jan Maria Vianney]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Palmowa 14 kwiecień 2019

• Odwiedziny chorych w tym miesiącu będą w Wielki Poniedziałek, od 9 rano
  • Plan liturgii Triduum Paschalnego w zakładce "Zapowiedzi wydarzeń"
  • Zbiórka wszystkich ministrantów, w Wielki Poniedziałek, po mszy świętej wieczornej

Codziennie zanosimy prośbę, bo codziennie potrzebujemy przebaczenia.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu 7 kwiecień 2019

• Odwiedziny chorych w miesiącu kwietniu będą w Wielki Poniedziałek, 15 kwietnia
  • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na wszystkich mszach poświęcenie palm. Tradycyjnie członkowie Rady Parafialnej będą ofiarować wiązanki palm. Dochód z sprzedaży będzie przeznaczony na dokończenie budowy naszej świątyni.
  • Zapraszamy chętnych do robienia palm; w czwartek i piątek o 17:00 wieczorem w Domu Misyjnym.

Szczęśliwy, kto wyzbywszy się swych upodobań i skłonności, patrzy na rzeczy w prawdzie i sprawiedliwości, by je wykonać.
[św. Jan od Krzyża]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu 31 marzec 2019

• W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca, po wieczornej mszy świętej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • Dzisiejsza taca jest przeznaczona dla ojca rekolekcjonisty

Nasza dusza powinna być jak czysta szyba, przez którą można zobaczyć Boga. Kurz i brud często ją plamią. Bóg chce i pomoże nam usunąć kurz i brud, jeśli pozwolimy Mu to zrobić.
[św. Teresa z Kalkuty]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkiego Postu 24 marzec 2019

• Czas Wielkiego Postu to czas większej modlitwy, pokuty a także troski o ubogich. W naszym kościele jest wystawiona skarbonka do której można wrzucać datki dla uboższych od nas parafian. Zachęcamy do hojności.
  • 24.03.2019 po Mszy św. o 12:00 Próba Generalna Kandydatów do Bierzmowania wraz ze Świadkami
  • Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele będą w dniach:
    28, 29 marzec (czwartek i piątek) dzieci i młodzież
    29,30,31 marzec (piątek, sobota, niedziela) dorośli. Rekolekcje wygłosi o. Wojciech Sugier OFMCap Bardzo gorąco zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi w czasie rekolekcji!

Trudno jest uznać własne błędy. Łaska przemienia serce, pozwalając doświadczyć bezpośrednio i namacalnie miłości Ojca.
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Wielkiego Postu 17 marzec 2019

• We wtorek, 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Marii Panny. Msze święte o 7 rano i wieczorem o 18:00

Życie nasze w tym pielgrzymowaniu nie może trwać bez pokusy, ponieważ właśnie postęp duchowy dokonuje się przez pokusy. Ten, kto nie jest kuszony, nie może siebie poznać. Zwycięstwo odnosi się poprzez walkę, a walczyć można jedynie wówczas, gdy się stanie w obliczu pokus i nieprzyjaciela.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu 10 marzec 2019

• Czas Wielkiego Postu to czas większej modlitwy, pokuty a także troski o ubogich. W naszym kościele jest wystawiona skarbonka do której można wrzucać datki dla uboższych od nas parafian. Zachęcamy do chojności.
  • W piątek droga krzyżowa: dla dzieci i młodzieży o 16:30, dla dorosłych o 17:30
    W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:15
  • 15 marca, o 16:30 Drogę Krzyżową przygotowują kandydaci do bierzmowania. Po Drodze Krzyżowej spotkanie z młodzieżą Oazową

Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez twoje czyny.
[Stanisław Wyspiański]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VIII Niedziela Zwykła 3 marzec 2019

• W poniedziałek, 4 marca uroczystość św. Kazimierza Królewicza, głównego patrona Archidiecezji Białostockiej. Msze święte o 7 rano i wieczorem o 18:00
  • 6 marca przypada Środa Popielcowa, początek Wielkiego Postu. Msze święte w ten dzień: 7:00, 10:00, 16:00 i 18:00
    Na każdej mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem.

Istnieją dwa rodzaje jałmużny: dawanie i przebaczanie. Dawanie tego, co dobrego zdobyłeś; przebaczanie tego, co czego wycierpiałeś.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VII Niedziela Zwykła 24 luty 2019

• W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Po mszy wieczornej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Odwiedziny chorych, w sobotę 2 marca od godziny 9 rano.
  • Spotkanie ministrantów, we wtorek 26 lutego po mszy świętej wieczornej. Obecność obowiązkowa.