Zapraszamy małżeństwa, które pragną pogłębić swoją formację osobową i religijną we wspólnocie Domowy Kościół.
(Drugi Krąg przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus)
Wspólny cel stanowi rdzeń każdej miłości, która to poprawia więź małżonków.
Chętnych prosimy o zgłaszanie się do:
o. Mieczysław Sagan, SVD (tel. 792 041 373

Cytat Tygodnia:
Królestwo ma na celu przekształcenie stosunków między ludźmi i urzeczywistnia się stopniowo, w miarę jak ludzie uczą się kochać, przebaczać i służyć sobie wzajemnie.
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI Niedziela Zwykła 17 czerwiec 2018

• W przyszłą niedzielę, 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Serdecznie zapraszamy na msze święte.
  • Msza święta dziękczynna z okazji zakończenia roku szkolnego, będzie 22 czerwca, w piątek o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli. Będziemy też prosili Boga o błogosławieństwo na czas wakacji.
  • Spotkanie dla wszystkich ministrantów 22 czerwca, w środę po mszy o 18:00 Obecność obowiązkowa. Zapraszamy też nowych kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza.

Cytat Tygodnia:
Pan poucza nas, jak mamy żyć według Ewangelii: poleca nam, abyśmy się nie gniewali, znosili ludzi złych, abyśmy byli czyści od pożądliwości i wolni od chciwości. W ten sposób mamy z wolnego wyboru zachowywać to wszystko, co będzie dla nas całkiem naturalne w życiu przyszłym.
[św. Bazyli Wielki]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE X Niedziela Zwykła 10 czerwiec 2018

• Spotkanie kandydatów do bierzmowania:
klasa VII   w środę 13 czerwca
klasa II gimnazjum w poniedziałek 11 czerwca
spotkania rozpoczynają się Mszą święta o 18:00
  • Jeszcze przed wakacjami robimy nabór na ministrantów; zapraszamy chłopców i dziewczęta z klas III i starsze. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do księdza proboszcza.
  • Dzisiaj zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie.

Cytat Tygodnia:
Nie możesz modlić się w domu tak jak w kościele, gdzie jest wielka rzesza i gdzie wołanie do Boga unosi się z jednego serca. Jest w tym jeszcze coś więcej: zjednoczenie umysłów, zgodność dusz, więź miłości, modlitwy kapłanów.
[św. Jan Chryzostom]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IX Niedziela Zwykła 3 czerwiec 2018

• Uroczystość Pierwszej Komunii w naszej parafii w roku 2019 odbędzie się 12 maja na mszy o 12 w południe.
  • Cały czerwiec, w naszym kościele będzie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, o 17:30. Gorąco zapraszamy!

Uroczystość Bożego Ciała rozpocznie się o godz. 10:00 dnia 31.05
O godz. 12:00 nie ma mszy św.

Cytat Tygodnia:
W Trójcy można dostrzec pierwowzór ludzkiej rodziny, złożonej z mężczyzny i kobiety, którzy zostali powołani, aby być dla siebie nawzajem darem we wspólnocie miłości otwartej na życie. W Trójcy Przenajświętszej znajdujemy także wzorzec rodziny Kościoła, w której wszyscy chrześcijanie mają budować autentyczne więzi wspólnoty i solidarności. To miłość jest konkretnym znakiem wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego.
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Najświętszej Trójcy 27 maj 2018

• W tym tygodniu, 31 maja przypada doroczna uroczystość Bożego Ciała. Plan procesji jest następujący:
    I   Stacja Przy Krzyżu Parafialnym, odpowiedzialni: państwo Wenda, Waldemar i Katarzyna oraz sąsiedzi.
    II  Stacja Skrzyżowanie ulic o. Janusza Walerowskiego, Dąbrowskiej i Reymonta. Odpowiedzialni
                                    państwo Jan i Bożena Szerenos oraz sąsiedzi.

III Stacja Przy posesji państwa Andrzeja i Danuty Iwanowicz, pomagają sąsiedzi z Reymonta i Zambrowskiej
    IV Stacja Przy posesji państwa Eugeniusza i Jadwigi Gudel na ulicy Prusa, pomagają sąsiedzi.
                                   Tutaj też będzie zakończenie procesji i końcowe błogosławieństwo.

Cytat Tygodnia:
Czym dusza jest dla ciała w człowieku, tym Duch Święty jest dla Ciała Jezusa Chrystusa, którym jest Kościół. Duch Święty sprawia w Kościele to samo, co dusza w członkach ciała.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20 maj 2018

• W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej. Rozpoczyna się Okres Zwykły w liturgii Kościoła.
  • W poniedziałek, 21 maja, święto Najświętszej Marii Panny, Matki Kościoła, msze święte jak w zwykły dzień.

Cytat Tygodnia:
Nasz Pan nie opuścił niebios, gdy stamtąd przyszedł do nas; nie opuścił też i nas, kiedy znowu wstąpił do niebios. O tym, że tam przebywał, gdy był z nami tu, na ziemi, On sam stwierdza tymi słowami: „Nikt nie wstąpił do nieba oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego, który jest w niebie”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VII Niedziela Wielkanocna 13 maj 2018

• W przyszłą niedzielę na mszy o 12:00, nowo wyświęceni kapłani : Marcin Domański SVD, Hubert Łucjanek SVD oraz Teodor Tomasik SVD; odprawią swoja msze prymicyjna w naszym kościele. Po mszy świętej udzielą błogosławieństwa prymicyjnego. Bardzo gorąco zapraszamy.
  • 19 maja, nabożeństwo majowe z racji dwóch ślubów będzie po mszy świętej o 18:00

Cytat Tygodnia:
Tyle stajesz się z dnia na dzień piękniejszy, o ile wzrasta w tobie miłość. Bo miłość jest ozdobą duszy, jest jej pięknem.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna 6 maj 2018

• Miesiąc maj to okres w sposób szczególny poświęcony Maryi. W naszym kościele nabożeństwa majowe będą codziennie o 17:30. Gorąco zapraszamy!
  • Zbiórka Ministrantów w środę, 9 maja po Mszy św. o godz. 18:00

Cytat Tygodnia:
Lepiej jest iść słuszną drogą, potykając się, niż wielkimi krokami błądzić po bezdrożach. Kto kuleje na słusznej drodze, idzie wprawdzie powoli, ale zbliża się do celu. Ktokolwiek zaś błądzi po bezdrożach, im szybciej podąża, tym bardziej oddala się od celu. Jeśli zastanawiasz się, dokąd iść, złącz się z Chrystusem. Ci, którzy są z Nim, nie błądzą, ale kroczą właściwą ścieżką.
[św. Tomasz z Akwinu]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna 29 kwiecień 2018

• W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Okazja do spowiedzi, przed mszą świętą.