STYCZEŃ
 
02.01. (niedziela) Gościliśmy w naszej Parafii zespół „Ogród Wyobraźni”, rodzinę Zalewskich z Brańska na Podlasiu.
06.01. (czwartek) W naszym kościele o godz. 19:00 wystąpili z koncertem kolęd Halina Kunicka i Czesław Majewski.
10.01. (poniedziałek) Funkcję kościelnego w naszej Parafii objął Pan Marek Radziwon.
15.01. (sobota) W Uroczystość błogosławionego Arnolda Janssena, założyciela trzech Zgromadzeń Misyjnych, Mszy o godz. 17:00 przewodniczył Abp Edward Ozorowski.
16.01. (niedziela) Na Mszy o godz. 10:00 dzieci z naszego przedszkola wystawiły Jasełka, a po Mszy o 12:00 Parafianie wysłuchali koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „FART” z Bielska.

LUTY

06.02. (niedziela) Pożegnaliśmy O. Radosława, naszego wikariusza, a powitaliśmy O. Pawła Smaglijenko.
19.02. (sobota) W Domu Turysty TRZY SOSNY w Ignatkach odbył się BAL KARNAWAŁOWY PARAFII ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS W KLEOSINIE.

MARZEC
 
04.03. (piątek) W Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Patrona Diecezji Białostockiej i Domu Misjonarzy Werbistów w Kleosinie, sumie odpustowej, która została odprawiona w kaplicy Domu Misyjnego św. Kazimierza o godzinie 12:00, przewodniczył J.E. Ks. Abp Edward Ozorowski.
05.03. (sobota) Ministranci, ministrantki oraz dzieci i młodzież z naszej Parafii wzięli udział w kuligu.
25.03. (piątek) W Domu Misyjnym Księży Werbistów młodzież uczestniczyła w nocnym czuwaniu.
27.03. (niedziela) Zaczęły się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził O. Damian Piątkowiak SVD. Po wieczornej Mszy św. odbył się koncert wielkanocny Katedralnego Chóru „Carmen” z Białegostoku.

KWIECIEŃ

08-10.04. (piątek-niedziela) Odbył się wyjazd rekolekcyjny dzieci i młodzieży z naszej Parafii do Hodyszewa.
10.04. (niedziela) W 1. rocznicę katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem dzieci klas III na Mszy o godz. 12:00 przeżywały rocznicę I Komunii Świętej.
17.04. (Niedziela Palmowa) Przeprowadzony został konkurs na największą i najładniejszą palmę. Całkowity dochód ze sprzedaży palm został przeznaczony po raz kolejny na budowę naszego kościoła. Po wieczornej Mszy św. odbył się koncert chóru „Schola Cantorum Bialostocensis” zatytułowany „Stabat Mater Dolorosa”.
21.04. (Wielki Czwartek) Po Mszy Wieczerzy Pańskiej nastąpiło przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Wspólna Parafialna adorowała Go tam do godz. 22:00.
22.04. (Wielki Piątek) Od godz. 7:00 do 18:00 Wierni adorowani Jezusa w Ciemnicy. O 15:00 ulicami Kleosina (Wyszyńskiego, Kruczkowskiego, Wańkowicza, Zdrojową, Dąbrowskiej) została odprawiona Droga Krzyżowa. Na zakończenie Liturgii Wielkiego Piątku Pan Jezus został przeniesiony do Grobu. Adoracja trwała całą noc.
23.04. (Wielka Sobota) Od godz. 6:00 do 21:00 trwała adoracja Pana Jezusa w Grobie. Tego dnia, pomiędzy 9:00 a 15:00 co godzinę, kapłan święcił przyniesione przez Wiernych pokarmy. O 22:00 Wspólnota Parafialna zgromadziła się na Liturgii Wielkiej Soboty. Po Mszy ulicami Kleosina (Wyszyńskiego, Kruczkowskiego, Staffa) przeszła procesja rezurekcyjna.
29.04. (piątek) O godz. 12:00 została odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II.
W dniach 27.04.-03.05. Parafianie pielgrzymowali do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II.

MAJ

06.05. (piątek) W naszej Parafii miała miejsce druga wizytacja kanoniczna Księdza Arcybiskupa.
15.05. (niedziela) Na Mszy św. o godz. 12:00 dzieci klas II po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą, a 21.05. udały do Różanegostoku.

CZERWIEC

12.06. (niedziela) Odbył się XI Festyn Parafialny – „Rodzina wspólnotą życia i miłości”. Gośćmi festynu byli: zespół góralski „Janicki” oraz zespół „Happy End”. Rozegrany został także mecz kleosińskich Vipów z młodzieżą tutejszego Gimnazjum. Patronat honorowy nad festynem objął Pan Jarosław Kaczyński, patronat medialny diecezjalne „Radio I”. Zebrane podczas Festynu pieniądze przeznaczone zostały na docieplenie kościoła i stolarkę okienną oraz drzwi.

23.06. (Boże Ciało) Po głównej Mszy Świętej nasza Wspólnota przeszła procesyjnie do czterech ołtarzy:
I ołtarz –ul. Wyszyńskiego, Wańkowicza;
II ołtarz –ul. Kruczkowskiego, Tuwima;
III ołtarz – ul. Tuwima, Zdrojowa;
IV ołtarz – ul. Kraszewskiego.
26.06. (niedziela) Na Mszach św. dokonaliśmy uroczystego zamknięcia roku szkolnego 2010/2011.
30.06. (czwartek) Po Mszy o godz. 17:00, kończącej Oktawę Bożego Ciała, Wspólnota Parafialna wyruszyła procesyjnie do czterech ołtarzy:
I ołtarz –ul. Wyszyńskiego;
II ołtarz –ul. Kruczkowskiego, Staffa;
III ołtarz – ul. Staffa, Żeromskiego;
IV ołtarz – kościół.

LIPIEC

02.07. (sobota) Wyruszyliśmy w Pieszej Pielgrzymce Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu.

SIERPIEŃ
 
14.08. (niedziela) Pożegnaliśmy siostrę Jadwigę Leończuk, która przez sześć lat posługiwała w naszej Parafii.

WRZESIEŃ

01.09. (czwartek) Na Mszy o godz. 8:00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny 2011/2012. Pierwszoklasistom poświęcone zostały plecaki.
03.09. (sobota) Wyruszyliśmy 100-osobową samodzielną grupą w pielgrzymce do Krypna.
08.09. (czwartek) W 136. rocznicę założenia Zgromadzenia Słowa Bożego 40-lecie ślubów obchodził O. Zygmunt a 25-lecie br. Waldemar.
18.09. (niedziela) Gościliśmy Siostry Eucharystki z Pruszkowa, które przyjechały z akcją powołaniową.
25.09. (niedziela) Na Mszy św. o godz. 12:00 J.E. Abp Edward Ozorowski Matropolita Białostocki udzielił świeceń diakonatu ośmiu naszym alumnom z Pieniężna.
28.09. (środa) W 3. rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki o godz. 15:00 spotkaliśmy się na skrzyżowaniu ulic Staffa, Kruczkowskiego i Broniewskiego (przy krzyżu), aby wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

PAŹDZIERNIK
 
01.10. (sobota) Wspólnota Parafialna wzięła udział w Uroczystości odpustowej, którą poprzedziło Nabożeństwo 40-godzinne, poprowadzone przez ks. Andrzeja Dębskiego, Dyrektora programu katolickiego „Pod Twoją Obronę”. Uroczysta suma odpustowa odprawiona została o godz. 11:00.
02.10. (niedziela) Odbył się XII Festyn Parafialny. Podczas festynu zagrały zespoły: „Porozumienie”, „Full Power Spirit”, wystąpił kabaret „Świerszczychrząszcz”. Gwiazdą wieczoru była Pani Krystyna Giżowska. Ponadto odbywały się imprezy sportowe dla dzieci i młodzieży oraz loteria fantowa. Każdy mógł spróbować smacznej kuchni. Zebrane podczas XII Festynu pieniądze przeznaczone zostały na budowę naszego kościoła oraz Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej.
07.10. (piątek) We wspomnienie NMP Różańcowej dzieciom klas II, przygotowującym się do I Komunii Świętej, poświęcone zostały różańce.
09.10. (niedziela) Podczas XI Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – człowiek modlitwy”, uczniowie z tutejszego Zespołu Szkół przeprowadzili kwestę na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych wybitnie uzdolnionej i ubogiej młodzieży ze wsi i małych miasteczek.

LISTOPAD
 
06.11. (niedziela) Gościliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej kleryków z AWSD w Białymstoku – Marka i Roberta.
13.11. (niedziela) Do naszej Parafii przybył Pan Sylwester Babin z koncertem zatytułowanym „Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki”.
14.11. (poniedziałek) Nasza Parafia, w ramach nowenny Opieki NMP Ostrobramskiej, modliła się w białostockiej Katedrze.
27.11. (niedziela) Gościliśmy w naszej Parafii dyrektora „Radia I”, który przyjechał prosić o wsparcie radia.

GRUDZIEŃ
 
04.12. (niedziela) Do dzieci z naszej Parafii przyjechał św. Mikołaj.
08.12. (czwartek) W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP dzieciom klas II poświęcone zostały medaliki.
09.12. (piątek) Rozpoczęły się rekolekcje adwentowe, które poprowadził O. Kazimierz Gergont z Pieniężna.
24/25.12. (sobota/niedziela) O północy odprawiona została uroczysta Pasterka, po której Wspólnota Parafialna podzieliła się opłatkiem z wigilijnego stołu.
27.12. (wtorek) W naszej Parafii rozpoczęła się wizyta duszpasterska

Nabożeństwa

Sprawdź godziny Mszy Świętych

Zobacz

Konto budowy Kościoła

Budujemy nowy Kościół Parafialny w Kleosinie.

Zobacz

Intencje parafialne