10.01. (sobota) Odbył się koncert kolęd w wykonaniu Magdy Anioł.
11.01. (niedziela) Na Mszy o godz. 11:00 przedszkolacy wystawili Jasełka o Narodzeniu Pańskim.
15.01. (sobota) Obchodziliśmy Uroczystość św. Arnolda Janssena.
29.01. (czwartek) Z okazji kończących się u Misjonarzy Werbistów obchodów Roku Świętych Arnolda i Józefa Wierni naszej Parafii zgromadzili się o godzinie 17.00 na uroczystej Mszy Świętej.

LUTY

14.02. (sobota) W Domu Turysty TRZY SOSNY w Ignatkach odbył się BAL KARNAWAŁOWY naszej Parafii.

MARZEC

04.03. (środa) W Uroczystość św. Kazimierza Królewicza uroczystej sumie odpustowej w kaplicy Domu Misyjnego o godzinie 12:00 przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Dziekan Andrzej Kondzior.
10.03. (wtorek) W ramach katechezy dla dorosłych odbyło się spotkanie z przedstawicielem IPN na temat okoliczności zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki, ks. Niedzielaka, ks. Suchowolca oraz prześladowania kościoła w czasach PRL-u.
15.03. (niedziela) Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które poprowadził O. Dariusz Nowicki z Zakonu Ojców Paulinów.
24.03. (wtorek) W ramach katechezy dla dorosłych odbyło się spotkanie z Panem Dariuszem Sawickim, prawnikiem, doktorem teologii zatytułowane: „In vitro – co w tej metodzie jest niemoralne”.
31.03. (wtorek) Młodzieży naszej Parafii udzielony został Sakrament Bierzmowania.

KWIECIEŃ

05.04. (Niedziela Palmowa) Przeprowadzony został konkurs na największą i najładniejszą palmę.
07.04. (wtorek) Z okazji 3 rocznicy śmierci O. Mariana Żelazka o godz. 19:00 wyświetlony został film „Głód miłości”, po którym odbyło się spotkanie z diakonem Antonim.
10.04. (Wielki Piątek) O 15.00 ulicami Kleosina (Wyszyńskiego, Kruczkowskiego, Wańkowicza, Zdrojowa, Broniewskiego) przeszła Droga Krzyżowa.
11.04. (Wielka Sobota) O 22.00 Wspólnota Parafialna zgromadziła się na Liturgii Wielkiej Soboty. Po Liturgii ulicami Kleosina (Staffa, Kruczkowskiego, Wyszyńskiego) przeszła procesja rezurekcyjna.
30.04. – 03.05. (czwartek-niedziela) Odbyła się Pielgrzymka do Lwowa.

MAJ

17.05. (niedziela) Na Mszy Świętej o godzinie 11:00 dzieci klas II przystąpiły do I-szej Komunii Świętej.

CZERWIEC

11.06. (Boże Ciało) Po głównej Mszy Świętej przy ulicy Konopnickiej nasza Wspólnota przeszła procesyjnie ulicami: Mickiewicza, Kochanowskiego, Dąbrowskiej, Zdrojową, Broniewskiego i Wyszyńskiego do czterech ołtarzy:
I ołtarz – Kochanowskiego;
II ołtarz – Zdrojowa;
III ołtarz – Przy krzyżu;
IV ołtarz – przy kościele.
14.06. (niedziela) Odbył się VII Festyn Parafialny. Wystąpiły zespoły: „Skowronki” z Brańska, „Sky Park”, „Cygańskie czary – Elena Rutkowska” i „ETNA Królowa Disco Polo”. Ponadto odbył się konkurs o puchar Proboszcza na najlepsze ciasto i najlepsze potrawy kulinarne. Festyn połączony został z uroczystym otwarciem (sobota 13.06. po wieczornej Mszy) wystawy misyjnej: „Jezus ludu Mafa” ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Pieniężnie.
18.06. (czwartek) Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po Nabożeństwie Eucharystycznym, wierni przeszli procesyjnie (Wyszyńskiego, Kruczkowskiego, Staffa) do czterech ołtarzy:
I ołtarz – Wyszyńskiego;
II ołtarz – Kruczkowskiego, Staffa;
III ołtarz – Żeromskiego;
IV ołtarz – przy kościele.

LIPIEC

19.07. (niedziela) Na Mszy Św. o godz. 11:00 pożegnaliśmy O. Sylwestra Grabowskiego.

SIERPIEŃ

01.08. (środa) Przeżywaliśmy 7. rocznicę powstania naszej Parafii oraz 4. rocznicę nawiedzenia Parafii przez relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
30.08. (niedziela) Po Mszy wieczornej, sprawowanej w intencji poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej, została odsłonięta tablica pamiątkowa.
Powitaliśmy O. Radosława Gawrysia, który dekretem Metropolity Białostockiego rozpoczął pracę w naszej Parafii.

WRZESIEŃ

01.09. (wtorek) Na Mszy o godz. 8:00 uczniowie i nauczyciele uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy uczniom klas I poświęcone zostały tornistry.
05.09. (sobota) Odbyła się piesza pielgrzymka do Krypna.
08.09. (wtorek) Obchodziliśmy 134. rocznicę założenia Zgromadzenia Słowa Bożego.
27.09. (niedziela) Odbył się VIII Festyn Parafialny, podczas którego rozstrzygnięty został konkurs o puchar Proboszcza w dwóch kategoriach: najlepsze ciasto i najlepszy wyrób kulinarny. Wystąpił między innymi kapela podwórkowa „Paka z Grajewa”.
28.09. (poniedziałek) W I rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki o godz. 15.00 Parafianie spotkali się na skrzyżowaniu ulic: Staffa, Kruczkowskiego i Broniewskiego (przy krzyżu) by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
29.09. (wtorek) Rozpoczęło się Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, które poprowadził O. Bogdan Dubieńczuk SVD.

PAŹDZIERNIK

01.10. (czwartek) Nasza Wspólnota przeżywała odpust parafialny. Mszy Świętej odpustowej przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Abp Stanisław Szymecki. Uroczystość uświetnił występ solistów Akademii Muzycznej w Białymstoku.
09-11.10. (piątek – niedziela) Odbyła się pielgrzymka do Wilna.
18.10. (niedziela) Gościliśmy w naszej Parafii Siostry Eucharystki z Kresów Wschodnich (z Brasławia na Białorusi) – Zofię i Jadwigę. Z wizytą w naszej Parafii przybyli także Ks. Diakon Łukasz z Wietnamu oraz kleryk Krzysztof. Tego dnia zainaugurowany został cykl koncertów zatytułowany „Muzyka w nowym kościele”. Jako pierwszy wystąpił Chór Akademii Medycznej w Białymstoku.

LISTOPAD

15.11. (niedziela) Po Mszy za Ojczyznę (o 12:30) poświęcona została kapliczka św. Floriana. Wtedy także miał miejsce koncert „Rozśpiewana niepodległa”.
21.11. (sobota) W „Trzech Sosnach” odbył się Bal Andrzejkowy.

06.12. (niedziela) Do naszej Parafii o godz. 14:30 przybył św. Mikołaj.
06-08.12. (niedziela-wtorek) Odbyły się rekolekcje adwentowe, które poprowadził O. Stanisław Jarosz – Paulin.
28.12. (poniedziałek) W naszej Parafii rozpoczęła się wizyta duszpasterska.