STYCZEŃ

15.01. (wtorek) W Uroczystość św. Arnolda Janssena wierni naszej Parafii zgromadzili się o godzinie 18.00 na uroczystej Mszy Świętej.
18.01. (piątek) Z okazji rozpoczynającego się 41. Tygodnia powszechnej modlitwy o jedność Chrześcijan, przebiegającego pod hasłem „Nieustannie się módlcie” (Tes 5,17), o godz. 17.00 został zorganizowany koncert ekumeniczny, w którym wystąpiły zespoły „Missio Musica”, „Full Power Spirit” oraz Chór z cerkwi św. Jerzego na Nowym Mieście.
29.01. (wtorek) Z okazji rozpoczynających się u Misjonarzy Werbistów obchodów Roku Jubileuszowego Wierni naszej Parafii zgromadzili się o godzinie 17.00 na uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył Wikariusz Generalny ks. Prałat Adam Krasiński.

LUTY

02.02. (sobota) W ostatnią sobotę karnawału zorganizowany został dla naszych Parafian Bal Karnawałowy.
10.02. (niedziela) Powitaliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej ks. Diakona Mariusza Kubistę z Seminarium Księży Werbistów w Pieniężnie.

MARZEC

02.03. (niedziela) W naszej Wspólnocie rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosił O. Jan Brzana z Zakonu Karmelitów Bosych.
04.03. (wtorek) W Uroczystość św. Kazimierza Królewicza Mszy Świętej o godzinie 12:00 przewodniczył Rektor AWSD w Białymstoku – Ks. Adam Skreczko.
16.03. (Niedziela Palmowa) Przeprowadzony został konkurs na największą palmę. Całkowity dochód ze sprzedaży palm został przeznaczony po raz kolejny na budowę kościoła.
21.03. (Wielki Piątek) O 15.00 ulicami Kleosina (Wyszyńskiego, Kruczkowskiego, Żeromskiego, Staffa) przeszła Droga Krzyżowa. 
22.03. (Wielka Sobota) Po liturgii Wielkiej Soboty ulicami Kleosina (Staffa, Kruczkowskiego, Wyszyńskiego) przeszła procesja rezurekcyjna.
31.03. (poniedziałek) Na Mszy Świętej o godzinie 18:00 Ks. Abp Senior Stanisław Szymecki udzielił młodzieży naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania. Tego dnia nasza Parafia, jako pierwsza po Katedrze, przyjęła obraz Jezusa Miłosiernego.

KWIECIEŃ

02.04. (środa) W trzecią rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II odbył się w naszej Parafii wieczór papieski, w trakcie którego wystąpił zespół „POROZUMIENIE”.
05-06.04. (sobota-niedziela) Delegacja naszej Parafii udała się do Łagiewnik by odebrać relikwie I stopnia św. Siostry Faustyny.
20.04. (niedziela) Z okazji rocznicy I Komunii Świętej dzieci klas III odprawiona została uroczysta Msza Święta.

MAJ

18.05. (niedziela) Na Mszy Świętej o godzinie 11:00 dzieci klas II przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.
22.05. (Boże Ciało) Po Mszy Świętej przy ulicy Prusa ulicami Kleosina (Prusa, Długosza, Gałczyńskiego, Żeromskiego i Zambrowską do kościoła) przeszła tradycyjna procesja. Ołtarz I. mieścił się na ul. Długosza 20, II. na Reymonta 18, III. na Żeromskiego 2, a IV. był w kościele. Nad I. ołtarzem pracowali mieszkańcy ulic Długosza, Prusa i Morcinka, II. Reymonta i Gałczyńskiego zaś III. Żeromskiego i Staffa.
29.05. (czwartek) Obchodziliśmy zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godz. 17 odbyła się procesja do czterech ołtarzy. I. Wyszyńskiego, II. Kruczkowskiego, Staffa, III. Żeromskiego, Staffa IV. w kościele.

CZERWIEC

13.06. (piątek) W naszej Parafii neoprezbiterzy odprawili prymicyjną Mszę Świętą.
15.06. (niedziela) Miał miejsce V Festyn Parafialny, który odbył się pod hasłem „Jak piękne jest życie poświęcone misjom”. Mieszkańcy Kleosina i okolic mogli wysłuchać muzyki w wykonaniu zespołów: „Maxx Dance”, „Eyaa” i „Partita” oraz zobaczyć m.in. pokaz starych samochodów. Festyn poprzedziło otwarcie wystawy misyjnej: „Z niezwykłej szafy świata”. 
20-22.06. (piątek-niedziela) Odbyła się XXVIII Piesza Pielgrzymka Różanostocka.
22.06. (niedziela) Dzieci ze Szkoły Podstawowej rozpoczęły wakacje uroczystą Mszą Świętą o godzinie 11:00, zaś uczniowie Gimnazjum o godzinie 9:00.
29.06. (niedziela) Na Mszy Św. o godz. 12:30 uroczyście pożegnaliśmy naszego wikariusza O. Artura, którego O. Prowincjał przeniósł na inną placówkę.

LIPIEC

05.07. (sobota) Odbyła się, po raz pierwszy z Kleosina, Piesza Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu.

SIERPIEŃ

01.08. (piątek) Przeżywaliśmy 6. rocznicę powstania naszej Parafii oraz 3. rocznicę nawiedzenia Parafii przez relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
03.08. (niedziela) Powitaliśmy w naszej Parafii nowego wikariusza O. Sylwestra Grabowskiego SVD.

WRZESIEŃ

01.09. (poniedziałek) Mszą Św. o godz. 8:00 dzieci i młodzież naszej Parafii rozpoczęły nowy rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy pierwszoklasistom zostały poświęcone tornistry.
06.09. (sobota) Odbyła się Piesza Pielgrzymka do Krypna.
08.09. (poniedziałek) Obchodziliśmy 133. rocznicę założenia Zgromadzenia Słowa Bożego.
29.09. (poniedziałek) Rozpoczęliśmy nowennę przed Uroczystością św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W naszej Parafii rozpoczęło się Nabożeństwo 40-godzinne.

PAŹDZIERNIK

01.10. (środa) Podczas uroczystej Mszy Św. odpustowej, której przewodniczył Ks. Abp Stanisław Szymecki, homilię wygłosił Ks. Bp Józef Zawitkowski z Łowicza. Oprawę muzyczną stanowiła orkiestra z Zambrowa.
05.10. (niedziela) Odbył się VI Festyn Parafialny, podczas którego wystąpiły zespoły „Dwa plus Jeden”, „Mega Dance”, „Maxwell”. Możliwym było poddanie się badaniom lekarskim i mammograficznym, a także pomiarowi ciśnienia krwi.
07.10. (wtorek) We wspomnienie NMP Różańcowej o godz. 16.30 dzieciom klas II poświęcone zostały różańce. 
16.10. (czwartek) W 30. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową o godz. 10:00 została odprawiona  Msza Św. z okazji 10-lecia nadania naszej szkole imienia papieża.
17.10. (piątek) Nasi Parafianie wyruszyli w pielgrzymkę do Lisieux. 
19.10. (niedziela) O 19:00 rozpoczął się wieczór z Janem Pawłem II.

LISTOPAD

09.11. (niedziela) Po Mszy Św., której przewodniczył Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej Ks. Bp Antoni Pacyfik Dydycz, odsłonięty został pamiątkowy obelisk.
22.11. (sobota) W „Trzech Sosnach” odbył się Bal Andrzejkowy.

GRUDZIEŃ

07.12. (niedziela) Do dzieci z naszej Parafii przybył św. Mikołaj.
12-14.12. (piątek-niedziela) Odbyły się rekolekcje adwentowe, które poprowadził Proboszcz z Dobrzyniewa – ks. Andrzej Horaczy.
14.12. (niedziela) Na Mszy Św. o godz. 12:30 nastąpiło uroczyste wprowadzenie relikwii błogosławionych rodziców św. Teresy: Ludwika i Zelii Martin. Po Mszy odbył się koncert Zespołu muzyki dawnej „Diletto”.
29.12. (poniedziałek) W naszej Parafii rozpoczęła się wizyta duszpasterska.


Nabożeństwa

Sprawdź godziny Mszy Świętych

Zobacz

Konto budowy Kościoła

Budujemy nowy Kościół Parafialny w Kleosinie.

Zobacz

Intencje parafialne