STYCZEŃ

07.01. (niedziela) Na Mszy Świętej o godz. 12.30 zostały poświęcone książeczki dla przygotowujących się do I Komunii Świętej dzieci klas II, a po Mszy o godz. 12:30 dzieci z naszej szkoły zaprezentowały Jasełka.
15.01. (poniedziałek) W Uroczystość św. O. Arnolda Janssena o godz. 12:00 została odprawiona uroczysta suma.
25.01. (czwartek) O godz. 18:30 w naszym kościele odprawione zostało nabożeństwo ekumeniczne dla młodzieży.

LUTY

01.02. (czwartek) Dzieci ze Szkoły Podstawowej wzięły udział w kuligu.
03.02. (sobota) W Domu Turysty TRZY SOSNY w Ignatkach odbył się WIELKI BAL KARNAWAŁOWY.
18.02. (niedziela) Zorganizowany został kulig dla dorosłych Parafian z Kleosina.

MARZEC

05.03. (poniedziałek) W Uroczystość św. Kazimierza Królewicza w kaplicy domowej o godz. 12:00, pod przewodnictwem Wikariusza Generalnego ks. Prałata Adama Krasińskiego, odprawiona została uroczysta Msza Święta. Homilię wygłosił ks. Dziekan Andrzej Kondzior.
08-11.03. (czwartek-niedziela) W naszej Wspólnocie rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosił O. Wiktor Włodarczyk – Karmelita.
22-23.03. (czwartek-piątek) Miały miejsce rekolekcje szkolne.

KWIECIEŃ

01.04. (Niedziela Palmowa) Odbył się konkurs na największą palmę. Całkowity dochód ze sprzedaży palm został przeznaczony na budowę kościoła. Po uroczystej Mszy Świętej o godz. 12:30, odprawionej w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II, dzieci i młodzież z naszej szkoły zaprosiły Parafian na akademię o Papieżu-Polaku. A po wieczornej Mszy Świętej uczniowie i absolwenci Szkoły w Kleosinie oraz Parafianie przedstawili Mękę Pańską.
07.04. (Wielka Sobota) Po Liturgii Wielkiej Soboty ulicami Kleosina (Wyszyńskiego, Kruczkowskiego, Staffa) przeszła procesja rezurekcyjna.
15.04. (niedziela) O godzinie 11:00 rozstrzygnięty został konkurs „Jak przeżyłem Wielki Post i Święta Wielkanocne”.
22.04. (niedziela) Na Mszy Świętej o godzinie 11:00 uczniowie klas III obchodzili rocznicę I Komunii Świętej. Tego dnia pożegnaliśmy s. Alicję a powitaliśmy s. Janinę.

MAJ

11.05. (piątek) Na Mszy Świętej o godz. 17:00 młodzież naszej Parafii przyjęła z rąk J.E. Bp-a Jerzego Mazura Sakrament Bierzmowania.
19.05. (sobota) Grupa Parafian udała się do Pieniężna na święcenia kapłańskie.
20.05. (niedziela) Dzieci z naszej Parafii przystąpiły do I Komunii Świętej.
23.05. (środa) Dzieci pierwszokomunijne wyjechały do Różanegostoku.

CZERWIEC

07.06. (Boże Ciało) Po głównej Mszy Świętej nasza Wspólnota przeszła procesyjnie ulicami: Kraszewskiego, Tuwima, Kruczkowskiego i Wyszyńskiego do czterech ołtarzy:
I ołtarz – Kraszewskiego;
II ołtarz – Skrzyżowanie Tuwima i Zdrojowej;
III ołtarz – Przedszkole przy ul. Kruczkowskiego;
IV ołtarz – Kościół.
14.06. (czwartek) Obchodziliśmy zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 do czterech ołtarzy, ulicami: Staffa,  Kruczkowskiego, Wyszyńskiego, przeszła procesja.
16.06. (sobota) Ministranci i dorośli Parafianie udali się na pielgrzymkę do Lichenia.
17.06. (niedziela) Odbył się IV Festyn Parafialny pod hasłem: „Miłość zaczyna się w rodzinie”. Festyn rozpoczęło dzień wcześniej uroczyste otwarcie wystawy misyjnej obrazującej kulturę i religię Indii oraz życie i pracę O. Mariana Żelazka SVD i koncert zespołu „LEYENDA”. W niedzielę wystąpił zespół z Zakopanego „Trybunie-Tutki”.
22.06. (piątek) Dzieci ze Szkoły Podstawowej dziękowały za miniony rok szkolny i katechetyczny uroczystą Mszą Świętą o godzinie 08:30, zaś uczniowie Gimnazjum na Mszy Świętej o godzinie 07:30.

LIPIEC

15.07. (niedziela) Pożegnaliśmy pracującą w naszym Domu Misyjnym siostrę Magdalenę i powitaliśmy siostrę Henrykę.
29.07. (niedziela) Gościliśmy w naszej Parafii Siostry Samarytanki, które zbierały ofiary przeznaczone na pomoc w budowie Miasteczka Osób Niepełnosprawnych w Grabiu k. Krakowa.
Powitaliśmy w naszej Parafii O. Kazimierza.

SIERPIEŃ

01.08. (środa) Przeżywaliśmy 5. rocznicę powstania naszej Parafii oraz 2. rocznicę nawiedzenia Parafii przez relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
15.08. (środa) Na Mszy Świętej o godzinie 11:00 dziękowaliśmy O. Jarosławowi Suchomskiemu za jego pracę w naszej Parafii. O Jarosław został mianowany wikariuszem w parafii Pieniężno.
26.08. (niedziela) Pożegnaliśmy O. Stanisława, który od 27. sierpnia został mianowany proboszczem Parafii w Brzegach. Powitaliśmy w naszej Parafii ks. wikariusza Artura Bodziony.

WRZESIEŃ

08.09. (sobota) Obchodziliśmy 132. rocznicę założenia Zgromadzenia Słowa Bożego.
09.09. (niedziela) Mszą Świętą o godzinie 9:00 młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich powitała kolejny rok nauki, zaś na Mszy Świętej o godzinie 11:00 nowy rok szkolny rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej. Pierwszoklasistom zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne. 
29.09. (sobota) Rozpoczęło się Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, które poprowadził nowy Rektor Domu Misyjnego św. Kazimierza w Kleosinie – O. Józef.
30.09. (niedziela) Z okazji święta naszej Wspólnoty odbył się Festyn Rodzinny.

PAŹDZIERNIK

01.10. (poniedziałek) Na uroczystej Mszy Świętej odpustowej o godz. 17:00, której przewodniczył J.E. Ks. Abp Edward Ozorowski, wmurowany został kamień węgielny.
14.10. (niedziela) Obchodziliśmy 7. Dzień Papieski. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem: „Jan Paweł II – Obrońca godności człowieka”. Po Mszy Świętej o godz. 12:30 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaprezentowali program słowno-muzyczny.
16.10. (wtorek) Na skrzyżowaniu ulic: Staffa i Kruczkowskiego poświęcony został krzyż.

LISTOPAD

24.11. (sobota) W „Trzech Sosnach” odbył się Bal Andrzejkowy.

GRUDZIEŃ

04.12. (wtorek) Po Mszy wieczornej zainicjowane zostały w naszej Parafii katechezy dla dorosłych.
09.12. (niedziela) Po Mszy o godz. 12:30 odbył się koncert muzyki poważnej w wykonaniu artystów Opery i Filharmonii Białostockiej. O 14:00 do naszej Parafii przybył św. Mikołaj.
21-23.12. (piątek-niedziela) Odbyły się rekolekcje adwentowe, które poprowadził pracujący w St. Petersburgu O. Michał Magda SVD.
27.12. (czwartek) W naszej Parafii rozpoczęła się wizyta duszpasterska.
29.12. (sobota) Po wieczornej Mszy Św. odbył się koncert kolęd „Zespołu w składzie”.


Nabożeństwa

Sprawdź godziny Mszy Świętych

Zobacz

Konto budowy Kościoła

Budujemy nowy Kościół Parafialny w Kleosinie.

Zobacz

Intencje parafialne