Styczeń

Wizytę duszpasterską w tym roku rozpoczęliśmy 2 stycznia. Wyjątkowo w tym roku po kolędzie chodziło czterech kapłanów: o. Franciszek Martyna, o. Mieczysław Sagan, o. Roman Czajka i o. Andrzej Borek. Kolędę ukończyliśmy 25 stycznia, jak zwykłe spotkaliśmy się z wielką życzliwością i ofiarnością jeśli chodzi o pomoc finansową przy dokończeniu budowy naszej świątyni. Cieszymy się, że do naszego zespołu parafialnego dołączył o. Andrzej Borek SVD, misjonarz z Konga.
Jak co roku 6 stycznia obchodziliśmy rocznice śmierci o. Janusza Walerowskiego SVD, już piąta rok od jego nagłej śmierci. Ta rocznica była wyjątkowa, ponieważ na wniosek lokalnej społeczności, parafian, pan wojewoda podlaski, Bohdan Paszkowski, podpisał dekret o przemianowaniu ulicy Leona Kruczkowskiego w Kleosinie na ulicę o. Janusza Walerowskiego SVD. Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia, uroczysta mszą święta i poświęcenie znaku nowej ulicy miała miejsce o 12 w południe 6 stycznia 2018 roku. Był na tej mszy obecny brat o. Janusza, ks. Andrzej Walerowski.
Natomiast 15 stycznia 2018 roku, uroczystej mszy świętej w naszym kościele o 18:00 przewodniczył ksiądz arcybiskup metropolita białostocki Tadeusz Wojda. Było to wspomnienie świętego Arnolda Janssena, założyciela Zgromadzenia Słowa Bożego. W mszy uczestniczyli wszyscy ojcowie i bracia z Domu Zakonnego św. Kazimierza w Kleosinie oraz duża liczba parafian.
Od 19 stycznia 2018 roku, rozpoczęliśmy ogrzewanie naszego kościoła parafialnego. System ogrzewania jest nawiew, temperatura którą chcemy utrzymać to od 9 do 11 stopni Celsjusza. Jak na razie system się sprawdza i jest naprawdę przyjemnie w kościele choć na zewnątrz minus 10 stopni.

Luty, marzec, kwiecień, maj

Zostały podsumowane prace budowlane w naszym kościele. Udało się ukończyć i dobrze zadziałał system ogrzewania dolnego i górnego kościoła. Jeśli chodzi o koszty związane z ogrzewaniem, to za czas od 19 lutego aż do wiosny parafia zapłaciła około 4 tysiące złotych za gaz. Uważam, że jest to umiarkowana cena za ciepło w mroźne dni zimowe. Zakończone też zostały prace przy dolnym kościele, tynkowanie, malowanie, nagłośnienie. Już teraz ten kościół jest używany na msze święte dla różnych grup religijnych.
Na ten rok zaplanowaliśmy kupno granitu na posadzkę górnego kościoła, oraz ułożenie polbruku, tynkowanie, ocieplenie i izolacje garażu parafialnego.
Jeśli chodzi o sprawy parafialne, to 20 kwietnia w parafii odbyło się bierzmowanie. Sakrament otrzymało 55 osób. Sakramentu udzielił ksiądz biskup Henryk Ciereszko. Natomiast 13 maja na mszy o 12 w południe, 57 dzieci z naszej parafii przystąpiło do I Komunii Świętej. Cieszy duża grupa dzieci, i to że tak licznie i aktywnie uczestniczą też w „Białym Tygodniu”, codziennie uczestnicząc we mszy świętej o godzinie 18:00.
20 maja gościliśmy w naszej parafii nowo wyświęconych kapłanów z Polskiej Prowincji Słowa Bożego. O 12 w południe odprawili uroczystą mszę świętą, której przewodniczył o. Marcin Domański SVD, który jako diakon pełnił w naszej parafii posługę duszpasterską w Wielkim Poście.

W tym roku wyjątkowo wcześnie, bo 31 maja przypadła uroczystość Bożego Ciała. Tak jak w każdym roku udaliśmy się po mszy o 10 rano do czterech ołtarzy, przygotowanych na terenie naszej parafii. Pierwszy ołtarz przy Krzyżu Parafialnym, drugi przy skrzyżowaniu ulicy Dąbrowskiej i Reymonta, trzeci przy posesji państwa Iwanowicz i czwarty na ulicy Prusa. Tam też miało miejsce zakończenie procesji i końcowe błogosławieństwo. Jak zwykłe było dużo wiernych i wspaniała pogoda. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała udaliśmy się też procesyjnie do czterech ołtarzy ale krótszą trasą. Na zakończenie odbyło się błogosławieństwo dzieci oraz kwiatów i ziół.

Czerwiec

Miesiąc ten tradycyjnie jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o 17:30 odbywa się nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z innych wydarzeń religijnych, o. Roman Czajka SVD prowadzi co miesięczne spotkania formacyjne dla chętnych parafian. Jest to czas pogłębionej refleksji nad chrześcijańską duchowością. Jak na razie przychodzi około 10 do 15 osób. Spotkania odbywają się w dolnym kościele.
22 czerwca zakończenie roku szkolnego. Msza święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo na czas wakacji będzie miała miejsce 22 czerwca o godzinie 18:00

Nabożeństwa

Sprawdź godziny Mszy Świętych

Zobacz

Konto budowy Kościoła

Budujemy nowy Kościół Parafialny w Kleosinie.

Zobacz

Intencje parafialne