Styczeń

Wizytę duszpasterską w tym roku rozpoczęliśmy 2 stycznia. Wyjątkowo w tym roku po kolędzie chodziło czterech kapłanów: o. Franciszek Martyna, o. Mieczysław Sagan, o. Roman Czajka i o. Andrzej Borek. Kolędę ukończyliśmy 25 stycznia, jak zwykłe spotkaliśmy się z wielką życzliwością i ofiarnością jeśli chodzi o pomoc finansową przy dokończeniu budowy naszej świątyni. Cieszymy się, że do naszego zespołu parafialnego dołączył o. Andrzej Borek SVD, misjonarz z Konga.
Jak co roku 6 stycznia obchodziliśmy rocznice śmierci o. Janusza Walerowskiego SVD, już piąta rok od jego nagłej śmierci. Ta rocznica była wyjątkowa, ponieważ na wniosek lokalnej społeczności, parafian, pan wojewoda podlaski, Bohdan Paszkowski, podpisał dekret o przemianowaniu ulicy Leona Kruczkowskiego w Kleosinie na ulicę o. Janusza Walerowskiego SVD. Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia, uroczysta mszą święta i poświęcenie znaku nowej ulicy miała miejsce o 12 w południe 6 stycznia 2018 roku. Był na tej mszy obecny brat o. Janusza, ks. Andrzej Walerowski.
Natomiast 15 stycznia 2018 roku, uroczystej mszy świętej w naszym kościele o 18:00 przewodniczył ksiądz arcybiskup metropolita białostocki Tadeusz Wojda. Było to wspomnienie świętego Arnolda Janssena, założyciela Zgromadzenia Słowa Bożego. W mszy uczestniczyli wszyscy ojcowie i bracia z Domu Zakonnego św. Kazimierza w Kleosinie oraz duża liczba parafian.
Od 19 stycznia 2018 roku, rozpoczęliśmy ogrzewanie naszego kościoła parafialnego. System ogrzewania jest nawiew, temperatura którą chcemy utrzymać to od 9 do 11 stopni Celsjusza. Jak na razie system się sprawdza i jest naprawdę przyjemnie w kościele choć na zewnątrz minus 10 stopni.

Nabożeństwa

Sprawdź godziny Mszy Świętych

Zobacz

Konto budowy Kościoła

Budujemy nowy Kościół Parafialny w Kleosinie.

Zobacz

Intencje parafialne