Styczeń 2014

Msze święte i nabożeństwa odbywają się już w górnym kościele. Oszczędza nas zima, nie jest za bardzo zimno.
6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego, odbyła się uroczysta msza święta o 12 w południe, upamiętniająca I rocznice śmierci o. Janusza Walerowskiego SVD, pierwszego proboszcza.
Odbywa się tradycyjna wizyta duszpasterska, kolęda. Jest to dla nas duszpasterzy okazja do lepszego poznania parafian.
Po kolędzie chodzą: o. proboszcz, Franciszek i wikarzy; o. Antoni i Kazimierz. Wprowadziliśmy  „novum”, razem z kapłanami chodzą ministranci. Pozostają na czas modlitwy, w czasie rozmowy duszpasterskiej wychodzą.
Ofiary składane dla ministrantów są przeznaczone na fundusz ministrancki. Planujemy zorganizować dla nich wyjazd do Misyjnego Seminarium Duchownego w Pieniężnie.
Mszę świętą wieczorną sprawuje o. Bogdan Dubieńczuk SVD z Domu Misyjnego św. Kazimierza w Kleosinie.

Luty, marzec, kwiecień 2014

W kwietniu była przeprowadzona zbiórka na dokończenie budowy naszej świątyni.  Po domach chodzili i prosili o wsparcie członkowie Rady Parafialnej oraz inni parafianie. Suma zebranych pieniędzy nie odbiegała od poprzednich zbiórek. W tym roku nie jest planowana większa inwestycja w kościele, chcemy tylko dokończyć  podłączenie odgromienia, założyć parapety na oknach oraz uszczelnić dach, ponieważ jeszcze w dwóch miejscach przy silniejszym deszczu przecieka.
Uroczystości Wielkiego Tygodnia przebiegły jak zwykle z dużym zaangażowaniem wiernych. Kontynuowana jest tradycja całonocnej adoracji w Wielki Piątek. W Wielką Sobotę po mszy odbyła się rezurekcyjna procesja ulicami Kleosina. Frekwencja dopisała, było ciepło i bez deszczu.
23 kwietnia na mszy świętej o 18:00 odbyło się bierzmowanie w naszej parafii. Sakramentu udzielił ksiądz biskup Henryk Ciereszko. Do sakramentu przystąpiło 58 osób.
Wydarzeniem kwietniowym była kanonizacja Jana Pawła II, 27 tego miesiąca. Łączyliśmy się duchowo w tym dniu z Watykanem. Grupa  osób z naszej parafii uczestniczyła osobiście w tym wielkim wydarzeniu.

Maj 2014

W związku z reformą w systemie edukacji, w tym roku nie było I Komunii dzieci. Takie zarządzenie wydał ordynariusz archidiecezji białostockiej. Komunia dla klas III odbędzie się dopiera w 2015 roku. Nabożeństwa majowe, tradycyjnie odbywają się w naszej parafii wieczorem o 17:30

Czerwiec, Lipiec, Sierpień 2014

Na zakończenie roku szkolnego, odbyła się  msza zakończeniowa, za nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Kleosinie.
Była też okazja do spowiedzi, z której skorzystało wiele osób.
Czas wakacyjny wykorzystaliśmy na niektóre prace przy kościele,  dokończono prace przy odgromieniu, założono parapety miedziane na zewnątrz okien, wylano posadzkę przy prawej stronie kościoła przy wejściu do garaży.

Wrzesień, Październik 2014

Pierwszego września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Odbyła się oczywiście msza święta w intencji uczniów i nauczycieli z dość dużą frekwencją.  Rozpoczęliśmy też nabór nowych ministrantów. Opiekunem pozostał o. Kazimierz Szałaj SVD
Pierwszego października, liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, uroczystość odpustowa w naszej parafii.
W tym roku mszy świętej, o 18:00 przewodniczył i wygłosił homilię, ks. Bogusław Zieziula, proboszcz nowo powstałej parafii  w Ignatach-Osiedle, imieniem Jana Pawła II. Po mszy odbyła się uroczysta kolacja w domu zakonnym przy ulicy Zambrowskiej 24
W dniach 20 -26 października przeprowadzono w parafii jesienną zbiórkę na budowę kościoła. Ofiary zbierali członkowie Rady Parafialnej. Ofiarność były trochę większa niż na wiosnę.  W przyszłym roku, na wakacjach planujemy wylanie posadzki w kościele i ocieplenie dachu.

Listopad 2014

Stało się tradycją, że w listopadzie różaniec w intencji wiernych zmarłych polecanych w wypominkach odmawiają członkowie wszystkich kół różańcowych naszej parafii.  Także w tym miesiącu sprawowana jest gregorianka w intencji św. pamięci o. Janusza Walerowskiego SVD, pierwszego proboszcza tej parafii. Ofiara mszy od kół różańcowych z naszej wspólnoty parafialnej.
I listopada o. proboszcz  Franciszek i o. Feliks, uczestniczyli we mszy świętej w kaplicy cmentarnej w Księżynie, po mszy odbyła się procesja z modlitwami w intencji wiernych zmarłych spoczywających na cmentarzu w Księżynie, także naszych parafian.
Msza święta odbyła się o 12 w południe. Uczestniczyło w niej wiele osób z naszej parafii.
9 listopada, o godzinie 18:00 została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny,  z okazji zbliżającej się kolejnej rocznicy uzyskania niepodległości.  Ofiarę mszy złożyli strażacy z naszej parafii, po mszy zostały złożone kwiaty i zapalony znicz obok pamiątkowego kamienia obok kościoła.


Grudzień 2014

Wydarzeniem dla Parafii i Domu Zakonnego była wizytacja generalna Zgromadzenia Słowa Bożego. Naszą wspólnotę odwiedził o. Robert Kisala SVD, zastępca przełożonego generalnego z Rzymu. O. Robert pochodzi z USA, wiele lat pracował jako misjonarz w Japonii. Uczestniczył we mszy świętej w naszej parafii i podzielił się słowem Bożym. Zaznaczył, że jest wielkim błogosławieństwem, że obok Domu Zakonnego mamy parafię. Zachęcił nas do wzmożenia wysiłku dawania świadectwa życia chrześcijańskiego jako wspólnota Zgromadzenia Słowa Bożego.
Rekolekcje adwentowe  odbyły się w dniach12,13,14 grudnia.
Wygłosił je o. Andrzej Zalewski SVD, nasz współbrat pracujący w Obwodzie Kaliningradzkim, w Gwardiejsku.  Cieszy duża liczba osób, która skorzystała z sakramentu pokuty.
Tradycyjny opłatek dla Rady Parafialnej odbył się 21 grudnia, w Domu Zakonnym przy ulicy Zambrowskiej.
Tradycyjnie tak jak w zeszłym roku odbywały się w adwencie msze święte roratnie w naszej parafii. W tym roku wyjątkowo te msze były w dniach: poniedziałek, środa i sobota, zawsze o 6 rano. Zostało przypomniane wiernym, że msza święta roratnia to msza wotywna o NMP. Motywem przewodnim rorat w tym roku było hasło: „Solo Diyos basta”, Bóg wystarczy z życia świętej Teresy z Avila. Głównym celebransem tych mszy był o. Kazimierz Szałaj SVD.
W święta tradycyjnie największe tłumy zebrały się na Pasterce, sprawowanej przez wielu ojców, także tych z klasztoru o godzinie 24 w nocy. Chociaż było mokro i ciepło, wszystkim udzieliła się atmosfera świąt. 31 grudnia na mszy świętej wieczornej odbyło się nabożeństwo dziękczynno przebłagalne za stary rok 2014. Przybyło dosyć dużo ludzi, pragnących podziękować za otrzymane łaski w Starym Roku i prosząc o błogosławieństwo na Nowy Rok 2015.
Tradycją, dobrą tej parafii jest to, że w święta nie chodzi się po kolędzie. Początek wizyty duszpasterskiej rozpoczyna się zawsze 2 stycznia i trwa prawie cały miesiąc.

Nabożeństwa

Sprawdź godziny Mszy Świętych

Zobacz

Konto budowy Kościoła

Budujemy nowy Kościół Parafialny w Kleosinie.

Zobacz

Intencje parafialne