Wikariusz

Nazywam się Edewou Fo-Yao Roger. Urodziłem się 30.12.1982 w Kara (Togo). 26 października 2003 wstąpiłem do Zgromadzenia Słowa Bożego w Lome (Togo). Rozpoczął się czas postulatu, czyli poznawania zgromadzenia, a jednocześnie podjąłem studia filozoficzne, które trwały trzy lata. Potem zostałem wysłany do Nkwatia-Kwahu w Ghanie, gdzie odbyłem roczny nowicjat. Był to piękny czas, który dobrze wspominam. 20 lipca 2007 r. złożyłem pierwsze śluby zakonne, po których zostałem przeznaczony do Polski na studia teologiczne. Czas płynął bardzo szybko, nadszedł wreszcie czas niezwykłych wydarzeń. 8 września 2011r. wieczyste śluby zakonne w Pieniężnie, 25 września 2011 r. święcenia diakonatu w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kleosinie z rąk Abp Edwarda Ozorowskiego i 8 września 2012 r. święcenia kapłańskie w Lome z Abp Denis Komivi Amuzu-Dzakpah.

Przez 3 lata swojego kapłaństwa pracowałem jako wikariusz w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pieniężnie, następnie rozpocząłem pracę w parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie. W tym zakresie podjąłem kwalifikacyjne podyplomowe studia nauk o rodzinie w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

Roger Edewou SVD

 

Nabożeństwa

Sprawdź godziny Mszy Świętych

Zobacz

Konto budowy Kościoła

Budujemy nowy Kościół Parafialny w Kleosinie.

Zobacz

Intencje parafialne

Poradnia małżeńska