Chrystus został ogłoszony narodom,znalazł wiarę w świecie, Jemu chwała na wieki [Por.1 Tm,3,16]

II Niedziela po Narodzeniu 02.01.2011 r
.

Dzisiaj I Niedziela miesiąca 15:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego

Gościmy w naszej Parfii zespół „Ogród Wyobraźni” Rodzinę Zalewskich z Brańska na Podlasiu.

W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego.
Poświęcenie kredy i kadzidła. Jest to również misyjny Dzień Dzieci.

Trzej Królowie to w tradycji chrześcijańskiej trzej Mędrcy ze Wschodu: Kacper, Melchior i Baltazar którzy udali się do Betlejem, aby oddać pokłon narodzonemu Jezusowi.
O Trzech Królach opowiada Ewangelia według świętego Mateusza:
Wkrótce po narodzinach Jezusa do Jerozolimy przybyli trzej Mędrcy. Mówili o nowo narodzonym królu żydowskim, któremu chcieli złożyć hołd. Ale nikt nie wiedział, gdzie przyszedł on na świat. Zgodnie z przepowiednią, mędrcy szli za gwiazdą, która miała wskazać miejsce tego niezwykłego wydarzenia. Będąc w Jerozolimie, udali się na dwór królewski. Ale ani panujący Herod, ani uczeni nie potrafili powiedzieć, gdzie narodził się nowy król. Herod, w obawie, że Dziecię odbierze mu tron, postanowił je zabić. Dlatego poprosił Mędrców, aby w drodze powrotnej wstąpili na jego dwór i powiedzieli, gdzie przybył na świat ten, który jest nazwany nowym królem. Trzej Królowie odnaleźli Dzieciątko w Betlejem; ofiarowali mu złoto, mirrę i kadzidło, dary, będące symbolem panowania. Ale nie wracali już do Heroda; sen, który im się przyśnił, nakazywał im, aby inną drogą powrócili do swych krajów.
Pamiątką tej historii jest liturgiczna uroczystość Objawienia Pańskiego, w Polsce nazywana też świętem Trzech Króli. Obchodzona jest 6 stycznia.
Data 6 stycznia w pierwszych wiekach chrześcijaństwa wyznaczała początek roku liturgicznego, dla podkreślenia, że Melchior, Kacper i Baltazar byli przedstawicielami ludów, do których zgodnie z tradycją przyszedł Jezus, aczkolwiek nie znana jest bliżej ich narodowość, określa się ich jedynie Mędrcami ze Wschodu.
Zwyczajowo w święto Trzech Króli na drzwiach wejściowych w wielu domach, kredą poświęconą podczas mszy odprawianej tego dnia, pisze się K+M+B (od pierwszych liter imion Mędrców) oraz datę bieżącego roku. Doroczna wizyta księdza (zwana popularnie kolędą) nawiązuje do odwiedzin Trzech Króli.

Taca na misje.

Msze św. jak w niedzielę.

06 stycznia o godz. 19:00 w naszym kościele wystąpi Halina Kunicka z Czesławem Majewskim z koncertem kolęd. Serdecznie zapraszamy

W najbliższą niedzielę 09.01 święto Chrztu Pana Jezusa i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.
Okazja by dziękować Bogu za łaskę Chrztu Św.

Wizyta Duszpasterska w tym tygodniu:
03.01 poniedziałek  Zambrowska (Radek, Janusz) Staffa (Adam)
04.01 wtorek Gałczyńskiego (Janusz) Reymonta (Adam) Żeromskiego (Radek)
05.01 środa Morcinka (Janusz) Baczyńskiego (Adam, Radek)
06.01 Trzech Króli
07.01 piątek  Norwida (Janusz, Radek) Długosza (Adam)
08.01 sobota Asnyka (Radek, Janusz) Prusa (Adam)

W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10:00 Jasełka w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola.

Sprzątanie kościoła: Wyszyńskiego 8: Państwo Muszyńscy, Godlewscy, Sztok, Matela, Niewińscy, Dąbrowscy.

W dniach trwania kolędy Msza o godz. 18:00 w dni powszednie odprawiana będzie w kaplicy Domu Misyjnego.

Bóg zapłać za złożone ofiary.
W ostatnią niedzielę grudnia zebrano na budowę kościoła 4725 zł

W kiosku parafialnym prasa katolicka. Książki i albumy o tematyce katolickiej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy jak najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy błogosławionej Niedzieli, owocnego tygodnia