Rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. [Rz 13,11]

na I Niedzielę Adwentu  28.11.2010

O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „W komunii z Bogiem”.

W ciągu poszczególnych miesięcy tego roku będziemy się starali pogłębiać naszą komunię z Panem Bogiem. Chodzi o to, aby nasze osobiste relacje z Bogiem, a także te we wspólnocie rodzinnej i we wspólnocie Kościoła, były bardziej dojrzałe, świadome. Żeby na nowo odkrywane i pogłębiane, również poprzez lekturę Pisma Świętego, kształtowały nasze osobiste i wspólnotowe codzienne życie. Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.

Pomagać nam w tym będą codzienne Msze św. roratnie o godz. 6:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności dzieci, które zachęcamy do przynoszenia ze sobą lampionów roratnich.

We wtorek (30.11) Święto św. Andrzeja, Apostoła, Katecheza dla dorosłych.

W czwartek (02.12)
Wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, I czwartek miesiąca

W piątek (03.12) Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera - patrona misji i misjonarzy I piątek miesiąca. Spowiedź
dla dzieci od godz. 16:30.

W sobotę (04.12) Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. I sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy we wtorek 14.12. podczas rekolekcji. Apel Jasnogórski o godz. 21:00

W przyszłą niedzielę (05.12) II niedzielę adwentu w Kościele polskim przypada VIII dzień modlitwy i pomocy społecznej kościołowi katolickiemu na wschodzie. Przy wyjściach z kościoła odbędzie się w tym dniu kwesta na potrzeby misji na Wschodzie.

W przyszłą niedzielę rodziców oraz dzieci kl. II zapraszam na Mszę o godz. 12:30

W przyszłą niedzielę
o godz. 15:00 zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie ze św. Mikołajem. Paczki można składać na furcie u
siostry lub w kancelarii parafialnej.

We wtorek 30.11 o godz. 18:40 w sali Domu Misyjnego (wejście od Zambrowskiej) spotkanie z MEDICOLUX

Sprzątanie kościoła: Wyszyńskiego 7: Pani Klewinowska, P. Olesiuk, Dąbrowscy; Wyszyńskiego 8: Woronin, Chmielewscy, Kalinowscy.

W sklepiku nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.

Od dzisiejszej niedzieli w kiosku parafialnym można nabywać świece Caritas na stół wigilijny, opłatki oraz kartki świąteczne. Gorąca prośba aby opłatki nabywać w Parafii a nie na bazarach czy sklepach. Powróćmy do pięknej tradycji wysyłania kartek świątecznych a nie smsów.

W przyszłą niedzielę taca na Kurię w Białymstoku
Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na budowę kościoła

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy jak najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim Parafianom błogosławionej niedzieli i wielu łask w tygodniu.