Dobra tymczasowe satysfakcjonują jedynie tych, którzy nigdy nie zaznali nawet pragnienia dóbr wiecznych.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXV Niedziela Zwykła 20 wrzesień 2020

• Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie młodzieży przed Bierzmowaniem. Prosimy aby uczestniczyli w tej próbie również świadkowie Bierzmowania.
  • Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej pod tytułem: „Dzieci z Lamahora” w Indonezji w obiektywie o. Andrzeja Danilewicza SVD.
  • Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wprowadziła następujące zmiany w tekstach liturgicznych:
    Trzy nowe wezwania do Litanii Loretańskiej: „Matko miłosierdzia”, „Matko nadziei” oraz „Pocieszycielko migrantów”. Zostało także zmienione wezwanie w Koronce do Miłosierdzia Bożego, w formule: „O Krwi i Wodo, któraś wypłynęła z Najświętszego Serca Jezusowego jako zdrój Miłosierdzia dla nas – Ufamy Tobie.” Oraz modlitwa do odmawiania po każdej dziesiątce różańca: „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”. Zwrócono też z uwagę, że wymowa imienia Matki Bożej jest nie Maria lecz Maryja.
    Zmiany te są obowiązujące dla wszystkich katolików.
  • Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę, 27 września, po mszy świętej o 18:00