Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość.
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12 kwiecień 2020

• Obecna sytuacja związana z epidemią, wzywa nas wszystkich do szczególnej odpowiedzialności za nasze działania i ufności w Boże Miłosierdzie. Wobec tak wielkiego zagrożenia wszyscy musimy zachować szczególną roztropność.
  • Od 25 marca w każdej Mszy św. Może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. W sytuacji naszej dużej parafii, praktycznie oznacza to zamknięty kościół. Proszę aby dać pierwszeństwo tym, którzy zamówili intencje mszalną.
  • Ksiądz biskup, Metropolita Białostocki przedłuża dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do dnia 19 kwietnia tego roku. Zachęcamy do łączenia się w modlitwie ze Wspólnotą Kościoła za pośrednictwem telewizji lub Internetu.
  • Jutro, Drugi Dzień Świąt, msze święte tak jak w niedziele.
  • Przyszła niedziela, 19 kwietnia to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Prośmy w naszych modlitwach szczególnie o miłosierdzie dla nas i dla całego świata.

Zapowiedzi wydarzeń