Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Cytat Tygodnia:
Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie! [Mt 21,9b]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 5 kwiecień 2020

 • Obecna sytuacja związana z epidemią, wzywa nas wszystkich do szczególnej odpowiedzialności za nasze działania i ufności w Boże Miłosierdzie. Wobec tak wielkiego zagrożenia wszyscy musimy zachować szczególną roztropność.
 • Od 25 marca w każdej Mszy św. może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. W sytuacji naszej dużej parafii, praktycznie oznacza to zamknięty kościół. Proszę aby dać pierwszeństwo tym, którzy zamówili intencje mszalną.
 • Ksiądz biskup przedłuża dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do dnia 19 kwietnia tego roku. Także nieobecność w celebracji Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) nie wiąże się z zaciągnięciem grzechu. Zachęcamy do łączenia się w modlitwie ze Wspólnotą Kościoła za pośrednictwem telewizji lub Internetu
 • W naszej Parafii można będzie skorzystać z sakramentu pokuty. Od 1 do 8 kwietnia, ojcowie z Parafii i Domu Zakonnego będą mieli dyżury w kancelarii parafialnej aby służyć w sakramencie pokuty. Spowiedź będzie odbywać się w kościele, ale nie w konfesjonale lecz w ławkach, w celu zachowania maksymalnej ostrożności.
  Godziny dyżurów:

  Do południa od 9:00 do 13:00
  Po południu od 14:00 do 17:00
  Wieczorem od 19:00 do 21:00
 • Przebieg Triduum Paschalnego w tym roku:
  Wielki Czwartek 18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej, opuszcza się umywanie nóg, procesje do ciemnicy. Po mszy Najświętszy Sakrament jest przechowywany w tabernakulum.
  Wielki Piątek 15:00 Ceremonie z adoracją krzyża (przez uklęknięcia i pokłon), modlitwą powszechną, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, możliwość adoracji indywidualnej. Nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek. Adoracja do 22:00, zachowaniem przepisów odnośnie zgromadzeń.
  Wielka Sobota Nie organizuje się w tym roku święcenia pokarmów w kościele. Także nie ma święcenia wody. Pokarmy święcimy w domu. Na stronie parafii jest zamieszczony tekst odnośnie poświęcenia pokarmów. W ciągu dnia będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, z zachowaniem rządowego zarządzenia aby w kościele jednocześnie nie było więcej niż 5 osób. Msza święta rezurekcyjna będzie o 22:00, bez procesji.
  Wielka Niedziela msze święte z zachowaniem rządowych przepisów co do zgromadzeń publicznych: 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00

Nabożeństwa

Sprawdź godziny Mszy Świętych

Zobacz

Konto budowy Kościoła

Budujemy nowy Kościół Parafialny w Kleosinie.

Zobacz

Intencje parafialne

Poradnia małżeńska

Program duszpasterski

Temat trzyletniego programu duszpasterskiego, przygotowanego na lata 2019-2022 brzmi „Eucharystia daje życie”.

więcej

 

Parafianie online

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.