Cytat Tygodnia:
Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie! [Mt 21,9b]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 5 kwiecień 2020

• Obecna sytuacja związana z epidemią, wzywa nas wszystkich do szczególnej odpowiedzialności za nasze działania i ufności w Boże Miłosierdzie. Wobec tak wielkiego zagrożenia wszyscy musimy zachować szczególną roztropność.
  • Od 25 marca w każdej Mszy św. może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. W sytuacji naszej dużej parafii, praktycznie oznacza to zamknięty kościół. Proszę aby dać pierwszeństwo tym, którzy zamówili intencje mszalną.
  • Ksiądz biskup przedłuża dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do dnia 19 kwietnia tego roku. Także nieobecność w celebracji Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) nie wiąże się z zaciągnięciem grzechu. Zachęcamy do łączenia się w modlitwie ze Wspólnotą Kościoła za pośrednictwem telewizji lub Internetu
  • W naszej Parafii można będzie skorzystać z sakramentu pokuty. Od 1 do 8 kwietnia, ojcowie z Parafii i Domu Zakonnego będą mieli dyżury w kancelarii parafialnej aby służyć w sakramencie pokuty. Spowiedź będzie odbywać się w kościele, ale nie w konfesjonale lecz w ławkach, w celu zachowania maksymalnej ostrożności.
    Godziny dyżurów:

Do południa od 9:00 do 13:00
    Po południu od 14:00 do 17:00
    Wieczorem od 19:00 do 21:00
  • Przebieg Triduum Paschalnego w tym roku:
    Wielki Czwartek 18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej, opuszcza się umywanie nóg, procesje do ciemnicy. Po mszy Najświętszy Sakrament jest przechowywany w tabernakulum.
    Wielki Piątek 15:00 Ceremonie z adoracją krzyża (przez uklęknięcia i pokłon), modlitwą powszechną, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, możliwość adoracji indywidualnej. Nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek. Adoracja do 22:00, zachowaniem przepisów odnośnie zgromadzeń.
    Wielka Sobota Nie organizuje się w tym roku święcenia pokarmów w kościele. Także nie ma święcenia wody. Pokarmy święcimy w domu. Na stronie parafii jest zamieszczony tekst odnośnie poświęcenia pokarmów. W ciągu dnia będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, z zachowaniem rządowego zarządzenia aby w kościele jednocześnie nie było więcej niż 5 osób. Msza święta rezurekcyjna będzie o 22:00, bez procesji.
    Wielka Niedziela msze święte z zachowaniem rządowych przepisów co do zgromadzeń publicznych: 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00

Zapowiedzi wydarzeń