Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Cytat tygodnia:
Przez miłosierdzie Pana nie wiesz, kiedy masz umrzeć; dzień twojego końca pozostaje w ukryciu, abyś rozważał wszystkie.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu 29 marzec 2020

 • Obecna sytuacja związana z epidemią koronowirusa, wzywa nas wszystkich do szczególnej odpowiedzialności, samokontroli i ufności w Boże Miłosierdzie. Wobec tak wielkiego zagrożenia wszyscy musimy zachować szczególną roztropność. W świetle zaleceń księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego na czas tego trudnego czasu, jako wierni mamy podporządkować się następującym wskazaniom:
  • Ksiądz biskup przedłuża dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do dnia 19 kwietnia tego roku. Także nieobecność w celebracji Triduum Paschalnego    (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) nie wiąże się z zaciągnięciem grzechu. Zachęcamy do łączenia się w modlitwie ze Wspólnotą Kościoła za pośrednictwem telewizji lub Internetu.
  • Od 25 marca w każdej Mszy św. Może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. W sytuacji naszej dużej parafii, praktycznie oznacza to zamknięty kościół. Proszę aby dać pierwszeństwo tym, którzy zamówili intencje mszalną
  • Od 1 do 8 kwietnia, ojcowie z Parafii i Domu Zakonnego będą mieli dyżury w kancelarii parafialnej aby służyć w sakramencie pokuty.

  Spowiedź będzie odbywać się w kościele, ale nie w konfesjonale lecz w ławkach, w celu zachowania maksymalnej ostrożności.
  Godziny dyżurów:

  od 9 rano do 13:00
  od 14:00  do 17:00
  od 19:00  do 21:00
  • Za racji epidemii nie będzie w kwietniu odwiedzin chorych, gdyby zaszła potrzeba proszę o kontakt telefoniczny, odwiedzimy najbardziej potrzebujących.
  • Bardzo dziękuje Kołu Różańcowemu św. Jana Pawła II za złożoną ofiarę na zakup nowego paschału.
  • Odwołane są wszystkie spotkania odnośnie bierzmowania i Pierwszej Komunii. Nie będzie też poświęcenia książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii.
 • Przebieg Triduum Paschalnego w tym roku:

  Wielki Czwartek 18:00  
  Msza Wieczerzy Pańskiej, opuszcza się umywanie nóg, procesje do ciemnicy. Po mszy Najświętszy Sakrament jest przechowywany w tabernakulum.
  Wielki Piątek 15:00 
  Ceremonie z adoracją krzyża, modlitwą powszechną, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, możliwość adoracji indywidualnej. Nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek.
  Wielka Sobota 
  Nie organizuje się w tym roku święcenia pokarmów w kościele. Także nie ma święcenia wody. Pokarmy święcimy w domu. W ciągu dnia będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, z zachowaniem rządowego zarządzenia aby w kościele jednocześnie nie było więcej niż 5 osób. Msza święta rezurekcyjna będzie o 22:00, bez procesji.
  Wielka Niedziela
  Msze święte z zachowaniem rządowych przepisów: 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00
 • Bardzo gorąco zachęcam do modlitwy, aby Bóg okazał miłosierdzie dla nas i całego świata.

Zapowiedzi wydarzeń

Nabożeństwa

Sprawdź godziny Mszy Świętych

Zobacz

Konto budowy Kościoła

Budujemy nowy Kościół Parafialny w Kleosinie.

Zobacz

Intencje parafialne

Poradnia małżeńska

Program duszpasterski

Temat trzyletniego programu duszpasterskiego, przygotowanego na lata 2019-2022 brzmi „Eucharystia daje życie”.

więcej

 

Parafianie online

Odwiedza nas 178 gości oraz 0 użytkowników.