Przez miłosierdzie Pana nie wiesz, kiedy masz umrzeć; dzień twojego końca pozostaje w ukryciu, abyś rozważał wszystkie.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu 29 marzec 2020

• Obecna sytuacja związana z epidemią koronowirusa, wzywa nas wszystkich do szczególnej odpowiedzialności, samokontroli i ufności w Boże Miłosierdzie. Wobec tak wielkiego zagrożenia wszyscy musimy zachować szczególną roztropność. W świetle zaleceń księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego na czas tego trudnego czasu, jako wierni mamy podporządkować się następującym wskazaniom:
    • Ksiądz biskup przedłuża dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do dnia 19 kwietnia tego roku. Także nieobecność w celebracji Triduum Paschalnego    (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) nie wiąże się z zaciągnięciem grzechu. Zachęcamy do łączenia się w modlitwie ze Wspólnotą Kościoła za pośrednictwem telewizji lub Internetu.
    • Od 25 marca w każdej Mszy św. Może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. W sytuacji naszej dużej parafii, praktycznie oznacza to zamknięty kościół. Proszę aby dać pierwszeństwo tym, którzy zamówili intencje mszalną
    • Od 1 do 8 kwietnia, ojcowie z Parafii i Domu Zakonnego będą mieli dyżury w kancelarii parafialnej aby służyć w sakramencie pokuty.

Spowiedź będzie odbywać się w kościele, ale nie w konfesjonale lecz w ławkach, w celu zachowania maksymalnej ostrożności.
    Godziny dyżurów:

od 9 rano do 13:00
    od 14:00  do 17:00
    od 19:00  do 21:00
    • Za racji epidemii nie będzie w kwietniu odwiedzin chorych, gdyby zaszła potrzeba proszę o kontakt telefoniczny, odwiedzimy najbardziej potrzebujących.
    • Bardzo dziękuje Kołu Różańcowemu św. Jana Pawła II za złożoną ofiarę na zakup nowego paschału.
    • Odwołane są wszystkie spotkania odnośnie bierzmowania i Pierwszej Komunii. Nie będzie też poświęcenia książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii.
  • Przebieg Triduum Paschalnego w tym roku:

Wielki Czwartek 18:00
    Msza Wieczerzy Pańskiej, opuszcza się umywanie nóg, procesje do ciemnicy. Po mszy Najświętszy Sakrament jest przechowywany w tabernakulum.
    Wielki Piątek 15:00
    Ceremonie z adoracją krzyża, modlitwą powszechną, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, możliwość adoracji indywidualnej. Nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek.
    Wielka Sobota
    Nie organizuje się w tym roku święcenia pokarmów w kościele. Także nie ma święcenia wody. Pokarmy święcimy w domu. W ciągu dnia będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, z zachowaniem rządowego zarządzenia aby w kościele jednocześnie nie było więcej niż 5 osób. Msza święta rezurekcyjna będzie o 22:00, bez procesji.
    Wielka Niedziela
    Msze święte z zachowaniem rządowych przepisów: 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00
  • Bardzo gorąco zachęcam do modlitwy, aby Bóg okazał miłosierdzie dla nas i całego świata.

Zapowiedzi wydarzeń