Naucz mnie, Panie, jak mam Cię szukać, i ukaż się poszukującemu. Bo nie mogę cię szukać, jeżeli mnie nie pouczysz, ani Cię znaleźć, jeżeli się nie ukażesz. Obym Cię szukał swym pragnieniem, obym Cię pragnął, szukając, obym Cię znalazł, miłując, a miłował, znajdując.
[św. Anzelm]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkiego Postu 15 marzec 2020

• W czasie szczególnego zagrożenia, zgodnie ze zwyczajem i tradycją Kościoła zachęcam wiernych do gorliwej modlitwy, prosząc w niej o oddalenie grozy epidemii.
    • W naszym kościele msze święte, nabożeństwa będą się odbywały tak jak dotychczas.
    • Po każdej mszy świętej będziemy śpiewać Suplikacje, prosząc i miłosierdzie Boga nad nami.
    • Zgodnie z zaleceniem Komisji Episkopatu, osoby starsze i schorowane nie muszą uczestniczyć w niedzielnej
       mszy świętej.

• W kościele można przyjmować Pana Jezusa na rękę. A znak pokoju przekazywać przez skłon głowy, nie musi
      być podanie ręki

• W czasie spowiedzi, nie ma obowiązku całowania stuły, wystarczy powiedzieć, „Bóg zapłać”.
    • Wyjątkowo w tym roku, nie będzie rekolekcji wielkopostnych, które miały być w tym tygodniu.
      Z sakramentu pokuty można korzystać w każdym czasie, szczególnie przez Wielkim Tygodniem będzie więcej
      kapłanów aby służyć sakramentem pojednania.

• Planowane są trzydniowe rekolekcje w czasie Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Miłosierdzia, 18,19.20 kwietnia.
  • W czwartek, 19 marca przypada Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte rano o 7 i wieczorem i 18:00
  • Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
    Karolina Antosiewicz parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kleosinie
    Xavier Bardina Lamelas parafia Sant Julia de Loria, Andora
    Zapowiedz I
    Zuzanna Pogorzelska parafia św. Teresy od Dzieciątka J Jezus w Kleosinie
    Tobiasz Mateusz Stokowski parafia św. Jana Pawła II w Ignatkach Osiedle
    Zapowiedz I
    Kto by wiedział o kanonicznych przeszkodach proszony jest o poinformowanie w kancelarii parafialnej

Zapowiedzi wydarzeń