Ilekroć Opatrzność Boża wybiera kogoś do jakiegoś specjalnego zadania lub do jakiegoś wyjątkowego stanu, daje wszelkie charyzmaty, które tak wybranej osobie są potrzebne do spełnienia jej zadania i powiększają jej piękno duchowe.
[św. Bernardyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIII Niedziela Zwykła 30 czerwiec 2019

• W okresie wakacyjnym, lipiec i sierpień, kancelaria parafialna będzie nie czynna. Wszelkie sprawy załatwiamy w zakrystii po mszy rannej lub wieczornej. Wracamy też do zwykłych nabożeństw w naszym kościele; we wtorek ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek godzinna adoracja o 17:00 Gorąco zapraszamy!
  • Od 1 lipca (poniedziałek), od mszy świętej wieczornej, z powodu prac w górnym kościele, msze święte i nabożeństwa będą odbywać się w kościele dolnym. Układanie płytek granitowych na posadzce potrwa około 2 miesięcy.
  • Także w wakacje, nie ma mszy świętej rannej w kaplicy Domu Zakonnego. Ojcowie i bracia dołączają się do mszy świętej o 7 rano w kościele. Przed msza świętą, modlitwy poranne z brewiarza.
  • We wspólnocie Domu Misyjnego św. Kazimierza i także w naszej Parafii witamy serdecznie o. Henryka Ślusarczyka SVD. Ojciec Henryk jest nowym przełożonym Domu Zakonnego. Życzymy dużo Bożego błogosławieństwa w pracy misyjnej na Podlasiu.
  • W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi przed mszą ranną i wieczorną.
  • 6 lipca w sobotę odbędzie się piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu. Rozpoczęcie pielgrzymki o 8 rano w Katedrze Białostockiej, my dołączamy się przy rondzie. Zbiórka przed kościołem o 8:30 Serdecznie zapraszamy. Proszę zabrać ze sobą chusty z wizerunkiem naszej Patronki.
  • Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
    Ewelina Kondzior parafia w Kleosinie
    Łukasz Choiński parafia w Juchnowcu Kościelnym
    Zapowiedź II
    Adam Zugaj parafia Matki Kościoła, Białystok
    Izabela Zawicka parafia w Kleosinie
    Zapowiedz II

Kto by wiedział o kanonicznych przeszkodach proszony jest o poinformowanie w biurze parafialnym.

„W mocy Bożego Ducha”  Takie jest hasło pracy duszpasterskiej w roku liturgicznym 2018/2019..