A ponieważ człowiek jest stworzony na obraz Trójcy, przeto jest powiedziane: „na obraz i podobieństwo nasze”. Następnie jednak, żeby kto nie sądził, że mamy wierzyć w trzech bogów, bo Trójca jest jednym Bogiem, mówi Pismo Święte: „I stworzył Bóg człowieka na obraz... Boży (Rdz 1,26–27)”, co znaczy: „na obraz swój”.
[św. Augustyn, O Trójcy Świętej]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Najświętszej Trójcy 16 czerwiec 2019

• W środę, 19 czerwca o 18:00 zostanie odprawiona msza święta z okazji zakończenia roku szkolnego. Będziemy dziękować Bogu i prosić Go o potrzebne łaski dla dzieci oraz nauczycieli i katechetów w z naszej szkoły. Bardzo gorąco zapraszamy na dziękczynienie. Będzie też okazji do spowiedzi.
  • 20 czerwca przypada doroczna Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku cztery stacje procesji Eucharystycznej będą w następujących miejscach:
    Stacja I przy ulicy Wyszyńskiego, blok numer 10
    Stacja II tradycyjnie przy Krzyżu Parafialnym
    Stacja III na ulicy Kochanowskiego i Mickiewicza, przy posesji państwa Jaroszewicz, Pryzmont i Niewińskich
    Stacja IV na ulicy Słowackiego i Konopnickiej , przy posesji państwa Biały i Sekścińskich.
    Tutaj też nastąpi zakończenie procesji i końcowe błogosławieństwo z odśpiewaniem hymnu Te Deum Laudamus.
    Bardzo prosimy aby sąsiedzi też zaangażowali się w przygotowane ołtarzy na Boże Ciało.
  • Dziewczynki, które będą sypać kwiatki będą miały próbę 18 czerwca po mszy świętej wieczornej. Prosimy też o przynoszenie płatek kwiatów, można je składać przy koszu z tyłu kościoła.
  • Zbiórka wszystkich ministrantów, w środę 19 czerwca po mszy świętej wieczornej.

Zapowiedzi wydarzeń