Cel chrztu jest dwojaki: ma być zniszczone grzeszne ciało, aby później nie przyniosło śmierci i ma być dane życie Ducha, przynoszące jako owoc uświęcenie. Na tym polega powtórne narodzenie z wody i Ducha: umiera się przez wodę, życie natomiast nasze jest dziełem Ducha.
(św. Bazyli Wielki)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Święto Chrztu Pańskiego 13 styczeń 2019

• Kontynuowana jest wizyta kolędowa w naszej parafii. W tym tygodniu planujemy odwiedzić następujące ulice:
  • W Domu Misyjnym Księży Werbistów jest planowany kurs filozoficzno - biblijny, w dniach 28 do 30 (poniedziałek, wtorek, środa) stycznia tego roku. Temat spotkania: „Odpowiedzialność za słowo”. Kurs prowadzi o. Jan Bocian SVD oraz pani Danuta Radziszewska- Szczepaniak. Chętni proszę się zgłaszać do pana Stanisława Cydzika.
  • We wtorek, 15 stycznia, przypada uroczystość świętego Arnolda Janssena, założyciela Zgromadzenia Słowa Bożego, SVD. Zapraszamy parafian na uroczystą mszę świętą o 18:00 wieczorem ku czci naszego Ojca Założyciela. W tym dniu nie ma kolędy.
  • Dane statystyczne parafii za rok 2018
    Chrzty 76