Cytat Tygodnia:
Chrystus był ochrzczony nie po to, aby być uświęconym przez wodę, lecz aby uświęcić wodę i oczyszczeniem, któremu się poddał, oczyścić nurty, których dotykał. Poświęcenie Chrystusa, które się tam dokonało, jest więc w swej istocie poświęceniem wód. Chrystus pierwszy poprzedza nas na drodze chrztu, aby lud chrześcijański ufnie poszedł za Nim.
[św. Maksym z Turynu]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Zwykła, Święto Chrztu Pańskiego
7 styczeń 2018

• W czasie trwania kolędy, w zwykłe dni, msza święta jest tylko o 7 rano, nie ma mszy świętej wieczornej
  • Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia, rozpoczyna się Okres Zwykły w Kościele. Dekoracja świąteczna jednak pozostanie do 2 lutego.
  • Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Na ten tydzień plan jest następujący:
  • Poniedziałek 8 styczeń
    Baczyńskiego (2 kapłanów)
    Dąbrowskiej (2 kapłanów)
  • Wtorek 9 styczeń
    Morcinka (2 kapłanów)
    Norwida (2 kapłanów)
  • Środa 10 styczeń
    Długosza
    Gałczyńskiego
    Mickiewicza
    Reja
  • Czwartek 11 styczeń
    Reymonta (2 kapłanów)
    Wańkowicza
    Żeromskiego
    Prusa
  • Piątek 12 styczeń
    Broniewskiego (2 kapłanów)
    Staffa (2 kapłanów)
  • Sobota 13 styczeń
    Jana Pawła II (początek kolędy o 10:00 rano)
    Kochanowskiego
    Konopnickiej
    Słowackiego
    Sienkiewicza
    o. Tarasiuka
    W przyszłą niedzielę, 14 stycznia, zapraszamy serdecznie na krótki koncert po Mszy Świętej o godzinie 10:00 zespołu złożonego ze studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku. Usłyszymy znane oraz mniej znane kolędy w rozrywkowych aranżacjach na piano, bas, saksofon oraz instrumenty perkusyjne. Zachęcamy do przybycia na to wydarzenie kulturalne.
  • Zapraszamy także na trzydniowy kurs filozoficzno biblijny, temat: „Przyjaźń na kartach Biblii”, w dniach od 29 do 31 stycznia. Spotkania będą się odbywały w Domu Misyjnym św. Kazimierza w Kleosinie. Chętni proszę się zgłaszać na furtę Domu Zakonnego, lub do kancelarii parafialnej.