Cytat dnia:
Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości, bo ona jest bałwochwalstwem.
[Kol 3,5]

01. 08. 2010 r. 18 Niedziela Zwykła

Rozpoczynamy miesiąc sierpień, tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

Dzisiaj przypada 8 rocznica powstania naszej Parafii oraz 66 rocznica Powstania Warszawskiego

O 15:00 serdecznie zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

W poniedziałek (02.08) wspomnienie NMP Anielskiej.  Odpust Porcjunkuli

W środę (04.08) wspomnienie świętego Jana Marii Vianney`a, prezbitera

W czwartek (05.08) Wspomnienie Rocznicy Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki NMP, czyli wspomnienie NMP Śnieżnej.
Jest to zarazem I czwartek miesiąca.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00

W piątek (06.08) Święto Przemienienia Pańskiego
I piątek miesiąca.
O godz. 17:30 nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego.
O godz. 16:30 spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci

W sobotę (07.08) wspomnienie bł. Edmunda BOJANOWSKIEGO nazywanego „serdecznie dobrym człowiekiem”, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogurodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej.
I sobota miesiąca.
O godz. 17.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
O godz.18:00 Msza św. w int. Ofiarodawców i darczyńców naszej świątyni

W poniedziałek o godz. 18:00 Msza Św. za mieszkańców bloków 6;8;10 i przekazanie obrazu Jezusa Miłosiernego do 10a;10b;12;14

Sprzątanie kościoła: Wyszyńskiego 4a: Państwo Sapieszko, Jaroccy, Brzozowscy, Brzozowscy, Janik

Prasa katolicka : Gość Niedzielny

Bóg zapłać za złożone ofiary na budowę kościoła zebrano 4733 zł.

Składamy najserdeczniejsze życzenia – błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask od Boga wszystkim solenizantom i jubilatom, a wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy błogosławionej Niedzieli, wspaniałych wakacji i urlopów.

Zapowiedzi wydarzeń