Wyznaniu grzechu, confessio peccati, winno towarzyszyć też confessio laudis, wyznanie chwały. Prosząc o przebaczenie zła popełnionego w przeszłości, powinniśmy pamiętać o dobru, które spełniło się z pomocą łaski Bożej, która choć złożona w glinianych naczyniach, przynosiła błogosławione owoce. [Benedykt XVI]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXVI  Niedziela Zwykła - 1 październik 2017

• W  naszym kościele nabożeństwo różańcowe będzie codziennie o 17:30. Gorąco zapraszamy, szczególnie dzieci.
  • Zachęcamy gorąco do uczestnictwa w ogólnopolskiej inicjatywie „Różaniec bez granic”, modlimy się w intencji Polski i całego świata. Koordynatorem wyjazdu do przygranicznych parafii jest pan Mirosław. Więcej informacji w ulotkach na stoliku z tyłu kościoła.
  • W tym tygodniu przypada I Piątek  i Sobota Miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa.
  • Odwiedziny chorych w tym miesiącu wyjątkowo 14 października, w sobotę od 9 rano.
  • 8 października w niedzielę na mszy świętej o 10:00 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, po mszy krótkie spotkanie z rodzicami.
  • Jesienna zbiórka na dokończenie budowy naszej świątyni będzie w dniach 2 do 15 października 2017 roku, przeprowadzą ją członkowie Rady Parafialnej. Gwoli informacji, na ukończeniu jest tynkowanie, malowanie dolnego kościoła, jesteśmy w trakcie instalowania oświetlenia. Są też robione siedzenia na prezbiterium kościoła dla księży. W tym roku mają być gotowe. Rozpoczynamy prace związane z ogrzewaniem kościoła, budowa kotłowni, instalowanie pieca, nagrzewnic. Mam nadzieje, że na zimę będzie wszystko gotowe. Już teraz dziękujemy za ofiarność i wsparcie.
  • W przyszłą niedzielę, 8 października zbiórka do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  • Dzisiaj z racji odpustu parafialnego, po mszy świętej o 18:00 odbędzie się koncert muzyki sakralnej. Gorąco zapraszamy!
  • W naszym kościele jest prezentowana wystawa poświęcona Ziemi Juchnowieckiej, gorąco zapraszamy do zwiedzania i zapoznania się z historią naszych ziem i ludzi ją zamieszkujących.