Cytat Tygodnia:
Słowo stało się szafarzem łask Ojca dla dobra ludzi. Dla nich dokonało tylu dzieł. Ono ukazało Boga ludziom, a człowieka przedstawiło Bogu. Zachowało niewidzialność Ojca, aby człowiek nie lekceważył Boga i miał cel swoich pragnień. [św. Ireneusz]

Niedziela Palmowa, Męki Pańskiej
9 kwiecień  2017

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Szczegółowy plan liturgii Triduum Paschalnego jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Przeczytać plan Triduum Paschalnego.

W Wielki Czwartek o 9 rano Msza Krzyżma w Bazylice Archikatedralnej. Wszyscy jesteśmy zaproszeni.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, zaleca się abstynencje od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

Próba przed bierzmowaniem wraz ze świadkami będzie 23 kwietnia po mszy św. o godz. 12.

Koło różańcowe Jana Pawła II złożyło ofiarę na świecę paschalną,    300 zł. Serdecznie Bóg zapłać.

Bardzo prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty do Wielkiej Środy włącznie. W czasie Triduum nie spowiadamy.

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Paweł Kalinowski , Kleosin
Joanna Dworakowska , Białystok
Zapowiedz II

Paulina Ciecierska , Kleosin
Marcin Dunaj , Białystok
Zapowiedz I

Klaudia Komenda , Kleosin
Michał Sidz , Białystok
Zapowiedz I

Kto by wiedział o kanonicznych przeszkodach proszony jest o poinformowanie w biurze parafialnym