Cytat Tygodnia:
Pokora i wstyd po uczynionym grzechu daleko są milsze Bogu niż pycha po spełnieniu dobrego uczynku. [św. Augustyn]

I Niedziela Wielkiego Postu
5 marzec  2017

Droga krzyżowa,  w każdy piątek Wielkiego Postu:
16.30 dla dzieci
17.30 dla dorosłych.
W niedzielę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Modlitwa, post i jałmużna są ze sobą ściśle  związane; jałmużna czyli dzielenie się z ubogimi to owoc naszej modlitwy i umartwień. W ramach pomocy uboższym mieszkańcom naszej Parafii zachęcamy do składania ofiar na ten cel; czy to w formie produktów czy też można złożyć drobny datek do naszej wielkopostnej skarbonki. Złożone dary zostaną rozwiezione dla potrzebujących w Wielkim Tygodniu.

Spotkanie kandydatów do Służby Ołtarza w naszej parafii odbędzie  się w sobotę 11 marca po wieczornej mszy św.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klasy III wraz z rodzicami odbędzie się o godz. 12:00 dnia 26 marca.

W następną niedzielę puszka na misje – Ad Gentes.

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Patrycja Andruszewicz panna  Kleosin
Jacek Antonowicz kawaler       Białystok
Zapowiedz II

Kto by wiedział o kanonicznych przeszkodach proszony jest o poinformowanie w biurze parafialnym

O. Edward Konkol SVD, prezes Stowarzyszenia DROGA został nominowany do nagrody im. Jana Rodowicza "Anody".
Tegorocznych laureatów poznamy podczas transmisji z gali w najbliższą niedzielę (5.03) w I programie TVP., godz. 13.00.
źródło: https://www.facebook.com/misjonarze