Cytat Tygodnia:
Życie nasze to podróż po wzburzonych wodach oceanu, pośród ciemności nocy; wiara to latarnia morska, co nam drogę do portu wiecznej szczęśliwości ukazuje; wierność w obowiązkach to czółno, które nas od morskich broni bałwanów, tj. od wpływów świata; nadzieja, ufność w Bogu to kotwica, co nas od zatonięcia ratuje; miłość to wiatr, co żagle nadyma. I do nieba wiedzie.
[bł. Honorat Koźmiński]

VIII Niedziela Zwykła
26 luty  2017

Środą Popielcową, 1 marca rozpoczyna się Wielki Post. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10:00, 16.00 i 18.00
Na każdej mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem na znak pokuty i umartwienia.

Droga krzyżowa,  w każdy piątek Wielkiego Postu:

16.30 dla dzieci
17.30 dla dorosłych.
W niedzielę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Filarami Wielkiego Postu są: modlitwa, post i jałmużna. Są one ze sobą ściśle  związane; jałmużna czyli dzielenie się z ubogimi to owoc naszej modlitwy i umartwień. W ramach pomocy uboższym mieszkańcom naszej Parafii zachęcamy do składania ofiar na ten cel; czy to w formie produktów czy też można złożyć drobny datek do naszej wielkopostnej skarbonki. Złożone dary zostaną rozwiezione dla potrzebujących w Wielkim Tygodniu.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą:

Dzieci i młodzież   od 29 do 31 marca,
Dla dorosłych od 31 marca do 2 kwietnia.
Rekolekcje wygłosi o. Jan Bocian, werbista z Pieniężna.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Odwiedziny chorych 4 marca w sobotę od godz. 9.00

W następną niedzielę taca jest przeznaczona na Kurię Metropolitalną Białostocką.

„Idźcie i głoście” takie jest hasło pracy duszpasterskiej w roku liturgicznym 2016/2017..